kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde
999,99 TL KDV Dahil
1.999,98 TL KDV Dahil
999,99 TL KDV Dahil
1.999,98 TL KDV Dahil
999,99 TL KDV Dahil
1.999,98 TL KDV Dahil

KOT PANTOLON

  Kot pantolon hem kadınlar için hem de erkekler için en ideal alt giyim ürünlerinden biri olsa da, kadınların daha alternatif alt giyim ürünleri de bulunduğu için erkekler tarafından daha çok tercih ediliyor. Bugün gardırobunda kot pantolon olmayan olmayan erkek muhtemelen yok denecek azdır. Her ne kadar sürekli olarak yeni modelleri ortaya çıkıyor olsa da, asla eskimeyen standart modeller her sene üretiliyor. Aynı zamanda erkek kot pantolon modelleri hemen hemen tüm üst giyim ürünleri de rahat bir şekilde kombin yapılabilir. Bu yüzden de kot pantolon erkekmodasının kurtarıcısı ve değişmez bir parçası durumunda. 

 

 

Kot Pantolon Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

  Kot pantolonların erkeklerin en çok tercih ettiği alt giyim ürünü olarak denim pantolon ya da blue jean gibi isimleri de bulunuyor. Denim kumaş çok uzun süre önce Fransa Nimes kentinde üretilmiş ve üretildikten sonra bu kumaş türüne “de Nimes” denmiştir. İsmi de buradan gelmektedir. Kot pantolonlar tamamı pamuklu olan, dayanıklı ve kullanışlı kaba bir kumaştan üretilir. Bu yüzden erkekler tarafından satın alındıkları zaman yalnızca bir sezon değil, birkaç sezon boyunca kullanılırlar. En önemli avantajlarının başında uzun süre kullanılabilir olmaları gelmektedir. 

Tüm dünyada kot pantolon kombinleri tamamlayan benzersiz bir alt giyim ürünü olarak, genellikle indigo boyalar ile boyanmaktadır. Bu yüzden de renkleri her yıkamadan sonra biraz daha açılmakta ve zaman içerisinde beyaza doğru yaklaşmaktadır. Elbette piyasa içerisinde indigo boya ile boyanmamış olan erkek denim pantolon modelleri de bulmak mümkün. Fakat geleneksel yöntemlerde genellikle indigo boyalar tercih ediliyor. Kot pantolonlar aynı zamanda bol ve gevşek bir yapıda üretildikleri için, kullanım rahatlığı açısından ideal. Şık bir görünüme sahip olduğu için de özellikle spor tarz giyinen erkeklerin kombinlerine kolay bir şekilde uyum sağlayabiliyor. Ayrıca denim pantolon modelleri üretilirken genellikle lif ve pamuk kullanıldığı için fiyat bakımında da oldukça uygun. 

 

 

Kot Pantolon ile Yapılabilecek Kombinler

  Her tarza uyum sağlayabilecek bir denim erkek kot pantolon ile harika kombinler yaratılabilir. Özellikle sportif bir giyim tarzı benimsenecekse, tercih edebileceğiniz çok sayıda kombin seçeneği mevcut. Örneğin kareli gömlekler ve spor ayakkabılarla kombin yaptığınız bir denim pantolon erkek modasının en beğenilen kombinlerinden biridir. Gömlek ve kot pantolon doğru şekilde kombin yapıldığı zaman ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Aynı zamanda kot pantolon seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu da şu: Seçtiğiniz pantolon yüksek bel olursa, bu durum kombinlerinizde sırıtabilir ve bu yüzden de genellikle düşük bel erkek kot pantolon modellerinden tercih edebilirsiniz. 

Elbette kot pantolon erkek modasında yalnızca spor bir giyim tarzı yaratmak için kullanılmıyor ve alternatif kombin seçenekleri mevcut. Örneğin herhangi bir kot pantolonu klasik bir gömlek ve ceket ile kombin yaparsanız, ortaya gayet ciddi ve şık bir görüntü çıkarabilirsiniz. Böylelikle hem takım elbisenin ciddi tavırlarından kurtulmuş olursunuz, hem de iş ortamlarında daha dinamik bir yapıda görünürsünüz. Aynı zamanda söz konusu kombin ile davetlere ve özel etkinliklere de rahatlıkla katılabilirsiniz. Eğer yaz aylarından kış aylarına geçiliyorsa ve havalar da soğumaya başladıysa, bu durumda hem şık hem de sizi soğuktan koruyacak olan botlar, deri montlar ve hırkalar ile giyeceğiniz bir denim pantolon sizi göz alıcı bir görüntüye bürüyebilir. Eğer siz de büyüleyici bir görünüme sahip olmak isterseniz, hemen Morven’in erkek denim pantolon modellerini incelemeye başlayabilirsiniz.

 

 

Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Eğer vücut ölçülerinizi biliyorsanız, internet üzerinden kot pantolon kombinleri oluşturmanız ve kendinize en uygun denim erkek kot pantolon modellerini seçmeniz çok daha kolay olacaktır. Burada seçim yaparken dikkat etmeniz gereken ilk noktada seçtiğiniz pantolonun bele ve kalçaya tam oturmasıdır. Çünkü denim pantolon modelleri içerisindeki lifler zaman içinde yıpranır ve bu da pantolonun bollaşmasına sebep olur. Aynı zamanda seçeceğiniz kot pantolonun boyu, ayakkabı seçiminize göre de değişkenlik gösterebilir. Bol paça kotları bağcıklı ayakkabılar ile, slim fit modelleri ile hemen hemen tüm ayakkabılar ile birlikte giyebilirsiniz. 

Pantolon alırken yüksek belden uzak durmanız ve normal bel ya da düşük bele önermeniz, daha rahat hareket edebilmeniz açısından önemlidir. Fakat yapacağınız farklı kombinler olacaksa, farklı pantolon modellerinden birer tane bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Aynı zamanda seçeceğiniz marka, aldığınız kot pantolon ve benzer ürünlerin ne kadar uzun ömürlü olacağını belirler. Bu yüzden fiyatına bakmadan önce, almış olduğunuz ürünün fiyat ve performans durumuna bakmanız çok daha iyi olacaktır. 

 

 

Kot Pantolon Modelleri

  Bugüne kadar sayısız erkek kot pantolon modeli yaratılmış olsa da, bunlar arasından 5 tanesi diğerlerinden ayrılarak bir adım öne çıkıyor: Skinny, slim, düz kesim ya da straight, boru paça ve bol kesin relaxed kot pantolonlar. Bu kot pantolon modellerinin açıklamalarını sırasıyla şu şekilde yapmak mümkün:

  • Skinny: Skinny kot pantolon erkek pantolonları arasındaki en dar model. Bu pantolonlar paçaya doğru inildikçe belden daha dar bir hal alıyor. Özellikle ince bacaklı ve uzun erkekler tarafından tercih ediliyor.

  • Slim: Slim pantolonlar skinny pantolonlardan biraz daha bol olmasına rağmen, düz kesim pantolonlardan daha dardır. Özellikle bileklere doğru daralsa da, bilekleri tamamen kavramaz.

  • Düz Kesim (Straight): Düz kesim pantolonlar belden paçaya kadar aynı ölçülerle kesilmiş olan bir pantolon modeli. Günlük hayatta en çok tercih edilen erkek denim pantolon bu.

  • Boru Paça: Bele kadar normal kesim olan bu denim pantolon modelleri diz altında biraz genişliyor ve böylelikle pantolon botlarla birlikte kullanıma uygun bir hale geliyor. 

  • Bol Kesim (Relaxed): Bu model, pantolon dünyasındaki en bol denim erkek kot pantolon modeli. Daha rahat etmek isteyen erkeklerin en çok tercih ettiği pantolon modellerinden biri durumunda. 

 

Denim Pantolon Nereden Alınır?

  Erkekler için olmazsa olmaz bir alt giyim ürünü olan denim pantolon, farklı modellerle olacak şekilde bugün sayısız marka tarafından üretilmektedir. Elbette üretilen her denim pantolon harika özelliklere sahip olacak diye bir durum yok. Bu yüzden de seçim yaparken belli faktörleri göz önünde bulundurmak, mümkün olan en kaliteli pantolon modellerini, en uygun fiyatlarla almak gerekiyor. Bunun için de öncelikle alışveriş yapabileceğiniz güvenilir bir firma bulmanız çok önemli. 

Bugün en kaliteli ve en uygun fiyatlı kot pantolon ve kot pantolon kombinleri, Morven internet mağazası üzerinden satışa açılmış durumda. Siz de hemen Morven internet mağazasının rafları arasında gezmeye başlayabilir, denim pantolon erkek modasının en şık temsilcilerinden biri haline gelebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Morven üzerinden sipariş verebilir ve sorunsuz ve güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Yalnızca kot pantolon modelleri değil, geniş ürün skalası arasından istediğiniz kombinleri oluşturabilirsiniz. Kafanıza takılan tüm sorular için ve ürünler hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazabilirsiniz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR