kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde

KRAVAT

  Askerler, avcılar ve çiftçilerden günümüze kadar uzanan uzun bir geçmişi olan kravat, centilmenlik ve asilliğin bir simgesidir. Kravat takıp da asil durmamak mümkün değildir. Bu nedenle kravatın erkek modasında değişilmez bir yeri vardır. Geçmişten günümüze aynı asillikle gelen kravat modelleri, doğru kullanıldığında bir erkeği en çekici insan haline getirebilir. Muhteşem kombinleri tamamlayan bu elit detaylar, içinizdeki moda tutkusunu en iyi şekilde dışarı vurmanıza yardımcı olur. Peki, doğru kravat seçimi nasıl olur ve kravat uyumu nasıl yakalanır? İşte bu konu hakkında merak edilenler...

 

 

Kravat Hakkında Her Şey

  Kişiliği yansıtan ve pek çok açıdan insana benzersiz bir hava katan erkek kravat modelleri, gerek günlük gerekse iş hayatında rahatlıkla kullanılır. Önceleri daha çok resmi toplantılarda, özel davetlerde ve iş yemeklerinde kullanılan kravat erkek modasının değişmesiyle birlikte artık günlük yaşama da dahil olmaya başladı. Her an her yerde kullanılan bu özel detaylar, kombini en iyi şekilde tamamlayan muhteşem parçalara dönüşebilir. Her ortama uygun şekilde üretilen kravat modelleri, artık en resmi toplantılardan en sıradan tatil günlerine kadar bir erkeğin imajını korumasına uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Farklı kumaş ve modeli ile önce çıkan düz renk ince kravat seçeneklerinin yanı sıra, daha gündelik hayata uygun çeşit çeşit desenli modeller de sıklıkla kullanılıyor. Böylece kravat, günlük hayatın da iş hayatında olduğu gibi vazgeçilmez bir parçası haline geliyor ve her erkeğin kendi moduna uygun bir kravat kullanması mümkün oluyor.

 

 

Şıklığa Uygun Detaylarda Kravatlar

  Erkek modasının baş tacı olan kravat modelleri, günümüz moda anlayışıyla birlikte büyük değişiklik yaşadı. Önceden sadece resmi ortamlarda kullanılan ve tek tip üretilen kravatlar artık birbirinden farklı renk, desen, doku, model ve kumaş seçeneği ile en ince ayrıntısına kadar tasarlanıyor. Bu da erkeklerin kendi moda ruhunu her an yansıtmasına izin veriyor. Klasik takım elbise içine siyah kravat kullanmak hala oldukça moda olsa da, bunun yanında benzersiz desen seçenekleriyle günlük kullanıma uygun kravatlar da öne çıkıyor. Geçmişten günümüze gelen bu estetik parça, bir erkeği çekici hale getirirken asil durmasını da sağlıyor. Takım elbise içinde bir erkeğin şık görünmesini sağlayan minik ama etkili bir ürün olan kravat, mendil ve saat gibi diğer tüm aksesuarlarla da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu da kullanılan her kıyafete kolaylıkla uyum sağlamasına izin veriyor.

Erkek modasında diğer ürünlere nazaran daha hızlı değişen kravat koleksiyonu, bir erkeğin dolabında önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle değişen trendlere uygun bir kravat seçkisine sahip olmak her erkek için oldukça önem taşır. Modaya uygun şekilde yenilenen bu önemli elemanlar, zaman içinde renk, desen ve tasarım anlamında büyük değişim yaşamıştır. Artık hayatın içinde her an kravat kullanmak hem şık hem spor bir görüntü ortaya koyduğu için herkes tarafından tercih edilir. Ana ve ruh durumuna uygun farklı kravat modelleri, erkeklerin içindeki çocuğu dışarı çıkarırken, karizmasını da korumasına uygundur. Düz renk lila, bordo ve mor kravat modellerinin yanında; çizgi film, çiçek ve baskı desenli kravatlar da artık her yerde karşımıza çıkar. Bu nedenle her yere uyarlanan kravat, erkek modasının demirbaş elemanlarından biri olarak görülür.

 

 

Kravat Seçimi Nasıl Olmalı?

  Erkek giyiminin en çekici parçası denildiğinde akla ilk gelen eleman olan kravat erkek modasının tamamlayıcı ürünüdür. Çünkü erkeği gösteren ana parça her zaman kravattır. Bu nedenle kravat seçiminin kullanılan kıyafete ve ortama uygun yapılması oldukça önemli bir konudur. Özellikle ilk izlenimde karşı tarafta olumlu bir etki bırakmak ve karşısındaki insanları etkilemek isteyen erkeklerin ilk tercihi olan ince kravat, şık bir takım elbiseyi daha dikkat çekici hale getirir. Bu anlamda kaliteli ve iyi tasarıma sahip bir kravat kullanmak, herkes tarafından iltifat almanıza neden olur.

Kravat seçimi aslında sanılanın tersine oldukça kolaydır. Burada en başta dikkat edilmesi gerekenlerden biri kravatın düzgün oranlarda olmasıdır. Kumaş, doku, renk ve deseni gösteren esas faktör boyut ve orantıdır. Kullanılacağı kombine uygun renklerde bir erkek kravat modeli seçilirken vücut yapısı, giyim tarzı, genişlik ve uzunluk gibi boyutsal faktörlere dikkat edilmesi gerekir. Bunun sonrasında ise renk ve desen seçimi gelir. Kurulacak imaja uygun renklerde ve gerekirse desenli modellerde uygun bağlama yöntemleri, kravatın kendini daha çok göstermesini sağlar. Genel kombinle uygun tonlarda bir kravat seçimi, zarif ve sade veya sofistike ve eğlenceli olmanıza yardımcı olabilir.

 

 

Gömlek Ve Kravat Uyumu

  Kravatın en iyi tamamlayıcısı her zaman gömleklerdir. Değişen erkek modası, artık çeşit çeşit kravat modellerinin yanı sıra farklı gömlek seçeneklerinin de tasarlanmasını sağlar. Böylece her erkeğin kendi imajını istediği şekilde yansıtması mümkün olur. Gömlek ve kravat ikilisi her an her yerde kullanılabilir ve duruma göre kişinin istediği tarzı yansıtmasına yardımcı olur. En klasik kombinlerden biri siyah kravat beyaz gömlek ve siyah takım elbise kullanımıdır. Bu kombin resmi davetlerde, iş hayatında ve görüşmelerde elif ve sade görünmenizi sağlar. Bu kombini hareketlendirmek için hafif desenli klasik lacivert kravat modellerini tercih edebilir ve daha profesyonel bir havaya bürünebilirsiniz.

Bunun dışında daha casual bir görünüm yakalamak, fakat yine de fark edilmek istiyorsanız açık tonlarda kullandığınız gömlek üzerine kırmızı, turuncu ve mor kravat modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece hem dikkat çekici hem casual bir kombin kurarsınız. Daha sportif ve günlük bir kullanım içinse düz renklerde gömlek üzerine çiçek, karakter ve şal gibi farklı desenlerde kravat kullanabilirsiniz. Buradaki en önemli unsur kravat ve gömlek arasındaki renk uyumudur. Kravat çok desenli ve renkliyse gömleğin kravat desenindeki tonlardan birinde olması önerilir. Böylece kravat ve gömlek bütünlüğü sağlanırken, sportif hava da korunur. Takım elbiselerle desenli kravat kullanımda ise çizgili ve kareli gibi sade desenler tercih edilmesi, gömlek ve takım elbisenin düz renk olmasına özen gösterilmelidir.

 

 

Sezonun Trend Kravatları İçin Doğru Adres: Morven

  Bir kravatın kendini en iyi şekilde göstermesi, sahip olduğu ve kaliteden kaynaklanır. Kravat kullanımında önemli konulardan biri çok ucuz fiyatlara kalitesiz ve birkaç yıkamada rengi atan ürünlerden ziyade, güvenilir ve bilindik markalardan alışveriş yapmaktır. Gerek klasik siyah ve lacivert kravat modelleri, gerekse desenli kravat seçeneklerini arıyorsanız, siz de erkek giyiminde uzman Morven markasını tercih edebilirsiniz. Böylece ilgi çekici bir kravat koleksiyonuna sahip olabilir ve hayatın her alanında dilediğiniz modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz modeli günün hangi saatine özel kullanmak istiyorsanız belirleyebilir ve buna göre bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Böylece en özel zamanlarda ve sıradan anlarda bile tarzınızı yansıtarak çekiciliğinizi korursunuz. Kendi zevkinize hitap eden rengarenk kravat modellerini ve iş hayatına uygun klasik seçenekleri inceleyerek hemen seçiminizi tamamlayabilirsiniz. Üstelik Morven ile A sınıfı bir kalite, kumaş seçimi ve işçiliğe de sahip olursunuz. Kolay ödeme seçenekleri, uygun fiyat ve güvenli alışveriş gibi ek avantajlarla koleksiyonunuzun eksik parçasını hemen sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR