kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde

YELEKLİ TAKIM ELBİSE

  Yelekli takım elbise, 3 parçalı takım elbise olarak da anılıyor. Normal bir takım elbiseden farkı, ekstradan bir yeleğe sahip olması. Hem şık, hem de kusursuz bir görünüme sahip olan yelekli takım elbise modelleri, girdiği ortamlarda fark yaratmak isteyen erkekler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu takım elbise modelleri aynı zamanda hem bohem, hem de nostaljik bir görünüme sahip. Yelekli takım elbiselerin en önemli avantajlarından biri, ceketin çıkarıldığı durumlarda sanki bir ceket varmışçasına şık görünümün devam ediyor olmasıdır. 

 

Yelekli Takım Elbise Modelleri

  Yelekli takım elbise modelleri, başta satın aldığınız takım elbiseye nerede giyeceğinize göre farklılık gösteriyor. Örneğin günlük kullanım için farklı, işyerinde kullanmak için farklı, düğün ya da kutlama gibi özel günlerde giyilmek üzere daha farklı yelekli takım elbise modelleri mevcut. Fakat unutulmamalıdır ki, nasıl ki Amerikan kesim, İtalyan kesim ve İngiliz kesim gibi takım elbise modelleri bulunuyorsa, yelekli takım elbise de bir takım elbise modelidir ve kendi içerisinde çeşitleri bulunur.

Üç parçalı bir tasarım sahip olan bu takım elbise yelek detayıyla standart takım elbiselerden ayrılıyor. Hem zevkinize göre, hem de tarzınıza göre seçebileceğiniz yelekli takım elbise modelleri arasından isterseniz düz, isterseniz armürlü, isterseniz de ekose kumaştan üretilmiş olan modelleri tercih edebilirsiniz. Elbette girdiğiniz ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekmek ve şık bir görünüm yaratmak istiyorsanız, seçmiş olduğunuz yelekli takım elbise modelini çeşitli aksesuarlar ile de süslemeniz gerekiyor. 

Günümüzde yelekli takım elbise modelleri hemen hemen her renkte üretiyor. Ten renginize, katılacağınız ortama göre tercih edebileceğiniz çok geniş bir renk yelpazesi mevcut. Eğer yelekli takım elbise modellerinde hangi renklerin olduğunu görmek ve incelemek isterseniz, hemen Morven internet mağazasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

Yelekli Takım Elbise Özellikleri

  Yelekli takım elbiseler model olarak birbirlerine benzese de, genellikle farklı özelliklerde üretiliyor. Yine de söz konusu modellerin belli başlı ortak özellikleri bulunmakta. Elbette bu özelliklerden bazıları bir takım elbisede bulunuyorken, başka bir takım elbisede bulunabilir. Hemen aşağıda yapılmış olan listenin, yelekli takım elbise modellerinde yaygın olarak kullanılan özelliklerden oluştuğunu söylemekte fayda var:

  • Yelekli takım elbiselerin en sık üretilen modelleri slim fit olsa da, klasik yapıda yelekli takım elbiseler de üretiliyor,
  • Jakarlı, pötikareli ya da desenli olarak üretilebiliyor,
  • Genellikle sivri yaka tercih ediliyor,
  • Polyester, viskon ve likra malzemeler bir arada kullanılırken, bazı modellerde çok düşük miktarlarda elastik malzemede kullanılabiliyor,
  • Genellikle kapaklı cep tercih ediliyor,
  • Önde düğme kapamalı olarak üretiliyor,
  • Tam astar kullanılarak üretiliyor ve tercihe göre çift yırtmaçlı ya da tek yırtmaçlı yapılabiliyor.

Eğer siz de Morven farkı ile üretilen yelekli takım elbise modellerinin özellikleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, hemen şimdi Morven internet mağazasını ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Çünkü her bir yelekli takım elbise özellikleri birbirinden farklılık göstermektedir. 

 

Yelekli Takım Elbise Seçmek İçin Nedenler

  Yelekli takım elbiseler hem klasik hem de retro bir görünüme sahiptir. Özellikle vücut yapısı fit olan ve vücudunu ön plana çıkarmak isteyen erkekler yelekli slim fit takım elbise modelleri arasında bir tercih yapabilirler. Aynı zamanda bu modeller hem günlük kullanım için, hem de özel davetler için uygundur. Bu yüzden tek bir yelekli takım elbise modeli ile aslında pek çok ortamda sırıtmazsınız. Elbette imkanlarınız dahilinde her ortam için farklı yelekli takım elbise modelleri de tercih edebilirsiniz. 

Yelekli takım elbiselerde genellikle ceket koyu renk ve gömlek açık renk olduğu için, dışarıdan bakıldığında daha dikkat çekici bir görünüm yaratılmaktadır. Yelekli takım elbise modellerinde ayakkabı ve kemer uyumu sağlandığı sürece, her aksesuar ile kombin sağlanabilir. Bu sebeple yelekli takım elbise modellerinden şık bir kombin yaratmak oldukça kolaydır. Aynı zamanda yelek tasarımı da fit olduğu için, vücudunuzun hatlarını ön plana çıkaracaktır.

Yelekli takım elbiselerin standart takım elbiselerden farkı yalnızca bir yeleğe sahip olmaları değil, aynı zamanda retro görüntüleri ile şık bir tasarıma sahip olmalarıdır. Özellikle vintage ve retro modasının son zamanlarda popüler olması, yelekli takım elbiseleri de daha popüler bir hale getirmiştir. Yani bir ortama girdiğiniz zaman standart bir takım elbise giydiğinizde belki de çok beğenilebilirsiniz, fakat yelekli bir takım elbise giydiğinizde alacağınız tepkiler çok daha tatmin edici olacaktır. Bu yüzden bir takım almadan önce yelekli takım elbise modellerini mutlaka değerlendirin.

 

Yelekli Takım Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tüm dünyada yelekli takım elbise erkek modelleri yeniden moda olduktan sonra büyük bir sükse yarattı. Elbette bu modelleri kullanırken bazı detayları akılda tutmak ve bazı tüyoları da değerlendirmek gerekiyor. Örneğin, öncelikle satın alacağınız modeli ne amaçla kullanacağınızı belirlemiş olmanız gerekiyor. Yani gece bir etkinliğe katılacaksanız buna göre, günlük spor bir etkinlik için buna göre bir yelekli takım elbise modeli seçmeniz gerekiyor. 

Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konuda ceketin kol boyudur. Eğer ceketin kol boyu gömlek manşetlerinin birkaç santim üzerinde kalırsa, bu size daha şık bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda pantolon paçaları da ayakkabının hemen üzerine gelmelidir. Eğer fiziksel olarak bir engeliniz bulunmuyorsa, slim fit modelleri tercih etmeniz sizi bir adım öne çıkaracaktır. Tüm bunların dışında yelekli takım elbise modelleri daha şık bir duruş adına uyumlu aksesuarlar ile desteklenmelidir.

Takım elbisenizi seçerken kesinlikle koyu renk bir yelek ve açık renk gömlek tercih etmelisiniz. Aksi bir durum oldukça rahatsız edici bir kombin olacaktır. Örneğin yelekli takım elbise erkek siyah bir model tercih edildiğinde, yeleğin rengine bakılmaksızın beyaz bir gömlek tercihi, sizi her zaman daha şık gösterecektir. Son olarak seçeceğiniz takımların altına giyeceğiniz çorabın, bacaklarınızı göstermeyecek uzunlukta olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. 

 

Yelekli Takım Elbise Fiyatları

  Tarzınıza ve zevkinize uygun, aynı zamanda kumaş kalitesi bakımından da sizi tatmin eden bir yelekli takım elbise bulduğunuz zaman, söz konusu takımın fiyatını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yelekli takım elbiselerin fiyatlarını belirleyen belli başlı bazı özellikler bulunuyor. Bu özelliklerin başında da elbette marka geliyor. Fakat bir şeyin markasının iyi olması ya da fiyatının çok yüksek olması, her zaman o yelekli takım elbise modelinin çok iyi ya da çok kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Bu yüzden bir takım elbise seçmeden önce, piyasada biraz ince eleyip sık dokumak gerekiyor. 

Fiyata etki eden önemli faktörlerden biri de kumaş kalitesi. Kumaş kalitesi arttıkça, doğru orantılı olarak seçtiğiniz takımın fiyatı da artıyor. Eğer siz de piyasada bulunan en iyi yelekli takım elbise modellerini, uygun fiyatlarla almak isterseniz, bunun için yapmanız gereken tek şey hemen Morven internet mağazasına giriş yapmak. Ayrıca zaman zaman gündeme gelen indirim ve kampanyalardan faydalanarak, beğendiğiniz yelekli takım elbiseleri çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR