kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde

KEMER

  İster klasik bir takım elbise ile isterseniz de sportif bir kombin ile kullanabileceğiniz kemer çeşitleri, erkek dünyasının şüphesiz en önemli parçalarından biri. Çünkü eğer söz konusu olan erkek kemer modası ise, detaylar özenmek şık bir görünüm yaratmak açısından önemlidir. Örneğin siz istediğiniz kadar muazzam bir kombin yaratın, eğer kemer bu kombin ile uyumsuzsa ya da kötü bir kemer seçimi yaptıysanız, arzu ettiğiniz şık görüntüden uzaklaşabilirsiniz. Bu yüzden gerektiği durumlarda en şık kemeri bulabilmek adına uzun araştırmalar yapmanız gerekebilir. Elbette kemer seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken bazı önemli nokta ve detaylar da bulunuyor.

 

 

Kemer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Eğer doğru kumaş türünü ve doğru modeli bulduğunuz zaman, artık kendinize görüntü olarak çok daha şık bir noktaya taşıyabilirsiniz. Çünkü hoş ve kaliteli bir kemer erkek görüntüsünü her zaman daha üst bir seviyeye çıkarır. Bu yüzden bir kemer seçimi yapmadan önce nasıl bir tarzda giyinmek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Örneğin kemer ve ayakkabının mutlaka uyumlu olması gerekiyor. Eğer deri bir ayakkabı giyiyorsanız, bu durumda deri erkek kemer modellerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Ve unutmayın ki, bazen doğru kemeri bulmak, sizi doğru ayakkabıyı bulmaktan daha çok uğraştırabilir. Örneğin alışveriş sırasında deri ayakkabılar ve deri kemerler için uzun vakitler harcamak gerekebilir.

Her ne kadar daha iyi olacağına inanıyorsanız da, iki farklı tarzı birbirine karıştırmayı çok fazla tercih etmeyin. Çünkü örneğin sportif bir kombin yaptığınızda daha klasik erkek kemer modelleri bu kombinde hoş durmayacaktır. Çünkü deri kemer erkek modasında daha çok klasik giyim tarzı ile uyum göstermektedir. Kemer seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada vücut tipinizdir. Örneğin eğer kısa boylu bir erkekseniz, kalın kemerler yerine ince kemerler tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Çünkü kalın kemerler gövdeyi kısa gösterdiği için kısa boylu erkeklerde hoş durmaz. Uzun boylu erkekler kalıplarını daha iyi gösterebilmek için kalın kemerler kullanabilirler. Kemer seçiminde bir diğer önemli konu da kemer uzunluğu, Peki kemer uzunluğu neye göre belirleniyor? İdeal bir kemer uzunluğu, kullandığınız kemer deliğinin, tam ortadaki deliğe denk gelmesidir. Böyle bir erkek kemer, uzun ya da kısa değil, ideal bir kemerdir.

 

 

Kemer Modelleri

  Farklı modelleri ve farklı renkleri bulunan kemer erkek modasında benzersiz bir tamamlayıcı giyim ürünü. Erkek kemer modelleri arasında klasik kemerler ve gündelik kemerler olmak üzere bir ayrım yapmak mümkün. Klasik kemerler genellikle kumaş pantolonlar ya da takım elbiseler gibi klasik giyim ürünleri ile birlikte tercih ediliyor. Burada genellikle deri erkek kemer modellerinden kullanmak tercih ediliyor. Bu tip kemerler genellikle ince deri kullanılarak üretilir ve renk tercihi de genellikle kahverengi ya da siyah olur. Çünkü deri kemerler farklı kombinlerde yer alıyor olsa bile, genellikle başka renk tercih edilmez. Aynı zamanda kemer kayışının takım elbise ile uyması, tokanın ya da dikiş detaylarının sade olması, renk ve doku tercihlerinin ise ayakkabı seçimi ile uyumlu olması gerekmektedir.

Bir diğer kemer modeli olan gündelik kemerler ise daha çok casual tarzdaki giyim tarzları için uygundur. Gündelik kemer modellerinden ince kayışlı olanları kot pantolonlar ile birlikte kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eğer kargo pantolon, şort ya da chino tarzı daha sportif bir alt giyim ürünü kullanacaksınız, o halde bu tarza kalın kayışlı gündelik kemerler ile daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hem erkek kemer modelleri, hem de deri kemer erkek modasının belirleyici markalarından biri olan Morven’de!

 

 

Kemeri Kombinle Uyumlu Seçmek

  Kemer seçimlerinde toka ve kayış dengesi büyük önem taşır. Örneğin kemerin üzerinde yer alan toka çok gösterişli ise, bu durumda kemer kayışının da sade olması gerekmektedir. Eğer kayış çok gösterişli ise, bu durumda da kemer tokası daha sade olmalıdır. Eğer klasik bir giyim tarzı benimseyecekseniz, bu durumda kesinlikle bir klasik kemer kullanmanız gerekiyor ve bu kombinde kemer ve ayakkabı uyumuna özen göstermek gerekiyor. Fakat kot pantolon ya da benzer bir sportif alt giyim ürünü giyecek, casual ya da sportif bir tarz yaratacaksanız, bu durumda kemerin ve giyilecek ayakkabının uyumlu olması elzem değil. İsterseniz farklı renklerde ve farklı dokularda erkek kemer ve ayakkabı modelleri tercih edebilirsiniz. Yani casual ve sportif giyim tarzlarında erkek kemer modelleri arasından seçim yaparken herhangi bir kısıtlama yapmanıza gerek yok, serbest şekilde istediğiniz kemeri seçebilirsiniz.

 

 

Hangi Pantolon ile Hangi Kemer Kombinlenir?

  Her nasıl bir kombin yapacaksanız yapın, dolabınızda mutlaka farklı türlerde ve farklı renklerde, her kombinle uyum gösterebilecek türden kemerler bulunmalı. Örneğin klasik giyim için deri kemerler ya da casual giyim için ince kayışlı kemerler gibi… Çünkü bu durum daha şık görüntüler yaratmanız konusunda kurtarıcı olabilir. Örneğin dolabınızda yine klasik takım elbiselerle giymek üzere mutlaka kahverengi ve siyah renkte kemerler bulundurmanız gerekiyor. Bunun için klasik deri erkek kemer modellerini tercih edebilirsiniz. Jean pantolonlar ile birlikte kullanmak için kahverengi düz ya da örgü deri kemer erkek dünyasının önemli kombinlerini oluşturur. Sportif kombinler ile birlikte kullanmak içinse kumaş dokumalı ya da D tokalı kemer modelleri tercih edilebilir.

 

 

Kemer Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Kemerler kullanıldıkları alana, yaşa, kumaş türüne ve yapım tekniğine göre farklı gruplara ayrılır. Buna göre; kemerler kullanılacağı yere göre spor kemerler ve fantezi kemerler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yapımında kullanılan malzemeye göre kumaş kemerler, madeni kemerler ve deri kemerler olmak üzere üç farklı kategori vardır. Kemerle yaşa göre gruplandığında, karşımıza çocuk kemerleri ve yetişkin kemerleri olmak üzere iki farklı grup çıkar. Son olarak yapım tekniğine göre de yumuşak kemer ve sert kemerler olmak üzere iki farklı kategoriden bahsedilebilir. Aynı zamanda beden ölçülerine göre belirlenen kemer uzunlukları ise şu şekildedir:

  • 36 beden için 90 cm
  • 38 beden için 95 cm
  • 40 beden için 100 cm
  • 42 beden için 105 cm
  • 44 beden için 110 cm
  • 52 beden için 130 cm
  • XL beden için 135 ila 140 cm
  • XXL beden için 145 ila 150 cm

Siz de erkek kemer modelleri arasından bu standart beden ölçülerine göre seçim yapabilirsiniz. Beden durumunu öğrenmek ve hemen alışverişe başlamak için Morven’i tercih edebilirsiniz.

 

 

Erkek Kemer Modelleri Morven’de!

  Morven, piyasanın en köklü erkek giyim markalarından biri olarak, her geçen gün erkek modasının lider markası olmak için yolculuğuna devam ediyor. Sunmuş olduğu kaliteli erkek giyim ürünleri ve uygun fiyatlar ile yalnızca Türkiye pazarında değil, dünya pazarında da geniş bir müşteri kitlesi tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda Morven tüm müşterileri için son derece avantajlı kampanyalar sunuyor. Siz de tüm bu avantajlardan yararlanmak ve erkek modasının şıklığını Morven ile yaşamak isterseniz, hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR