kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde

GÖMLEK

  Gömlek, erkekler için tişört ile birlikte en çok kullanılan üst giyim ürünlerinin başında geliyor. Pek çok farklı modelde, düz ve desenli olarak üretilen erkek gömlek modelleri hem takım elbiseler ile birlikte hem spor giyim için oldukça ideal. İş hayatında kullanmak üzere ve günlük kullanım için sayısız ve birbirinden farklı gömlek modelleri bulunabilir. Kaliteli bir markadan alacağınız kaliteli bir gömlek, size uzun süreli bir şıklık kazandırabilir. Bu yüzden seçiminizi yaparken ucuz değil kaliteli bir gömlek tercih etmeye özen gösterin. 

 

 

Gömlek Modelleri

  Şüphesiz ki gömlek modelleri erkek dünyasının vazgeçilmezlerinden. Bu yüzden çok farklı modellerle üretile m gömlekle mevcut. Bu gömlek modellerinin başında da klasik gömlek geliyor. Klasik gömlek düz, desenli, çizgili ya da kareli olarak üretilen, yakası kravat ile kullanmaya müsait, genellikle pamuklu kumaştan üretilen modellerdir. Bir diğer erkek gömlek modeli olan slim fit gömlek ise dar kesime sahip gömleklerdir. Bu gömlekler vücuda oturur ve üst bedeni öne çıkarırlar. Genellikle dar kesim pantolonların üstüne ya da dar kesim takım elbiselerde tercih edilir. Bir diğer model olan kısa kol gömlek, özellikle yaz aylarında ve kot ya da keten pantolon üzerine tercih edilen bir gömlek modelidir. 

Tüm bu modellerin dışında atayaka gömlek ve desenli gömlek olmak üzere iki gömlek modeli daha bulunuyor. Atayaka gömlek, genellikle smokin ya da frak gibi kıyafetler ile birlikte, özel günlerde ya da resmi davetlerde tercih edilen bir gömlek modeli. Desenli gömlek ise genellikle günlük kullanım için tercih edilen, özel etkinliklerde çok fazla kullanılmayan, kişinin karakterini ve ruhunu yansıtan desenlere sahip, genellikle renkli kumaştan üretilmiş gömlek modelleridir. Eğer siz de tüm bu modellerde üretilmiş olan erkek klasik gömlek modellerinin çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, Morven’i tercih edebilirsiniz. 

 

 

Gömlek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tüm erkekler tarafından kabul edilmiştir ki, gömlek erkek modasının en kilit parçalarından biri. Seçim ister bir keten gömlek olsun ister sportif gömlek, kombininizde bulunan diğer parçalar ile uyum içerisinde olmalıdır. Gömleklerle ilgili olarak bilinmesi gereken ilk önemli nokta yaka detayıdır. Eğer uzun ve dar bir yüze sahipseniz, bu durumda daha geniş yakalara sahip olan desenli gömlekler tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yüzlü erkekler içinse sivri ve uzun yakalar tercih edilebilir. Burada yaratılacak olan zıtlık, aynı zamanda bir şıklık yaratacaktır. Bir diğer önemli konu da kumaş seçimidir. Örneğin bir erkek keten gömlek tercih ettiyseniz, o halde uzun ömürlü ve kaliteli olmasına önem vermelisiniz. Sık kullanılan bir malzeme olan keten gömlek için en ideal kumaştır. Eğer klasik bir tarzda giyinecekseniz, beyaz gömlek erkek kombinini tamamlar. Çünkü erkek beyaz gömlek modelleri hem günlük kullanım için hem de özel davetler için oldukça uygundur. Yine resmi davetlerde beyaz smokin gömleği de tercih edilebilir. Aynı zamanda beyaz erkek gömlek her türlü kombinde rahatlıkla kullanılabilir ve hiçbir zaman sırıtmaz. 

 

 

Kombine Göre Gömlek Seçimi

  Gömlekler artık iş hayatının ya da özel günlerin değil, günlük hayatın da değişilmez bir parçası. Bu yüzden salaş, uzun ya da kısa kesilmiş, farklı şekillerle bezenmiş desenli gömlekler, günümüz erkek spor gömlek modasının bir parçası. Günümüzde artık siyah gömlekler üzerine ya da keten erkek gömlek üzerine baskı yapılabiliyor ve özellikle sokak modasında en çok tercih edilen gömlek modelleri de bunlar. Bu modeller genellikle kot pantolonlar ya da yazlık kot şortlar ile birlikte tercih ediliyor. Özellikle son yıllarda erkek yazlık gömlek dendiğinde akla ilk gelen erkek desenli gömlek modelleri. Bu modeller klasik giyim içerisinde kullanılmamakla birlikte, yazlık bölgelerin ve sahillerin vazgeçilmez kombin tamamlayıcılarından biri. 

 

 

Vücut Ölçülerine Göre Gömlek Seçimi

  Bir gömleğin erkeklerin üzerindeki duruşu çok büyük öneme sahip. İri bir cüsseye sahip erkekler bol ve üzerindeki desenleri iri olan bir gömlek ile genelde daha iyi görünüyor. Bu yüzden gömlek seçiminin de vücut şekline ve ten rengine bağlı olarak yapılması gerekiyor. Gömlek gövdeyi sararken, sıkmamalıdır. Yani üzerinize tam oturmalı ve düğmeleri de rahatça iliklenmelidir. Belin çok altında olmayan, bel hizasında duran gömlekler daha şık görünmektedir. Hem siyah erkek gömlek modellerinde hem de erkek keten gömlek ve kısa kollu gömlek modellerinde bu noktalara özen göstermeniz, vücudunuzun iyi yanlarını öne çıkarmak ve şıklık yaratmak açısından önem taşımaktadır. 

 

 

Gömlek ile Şıklık Yaratmak

  Her parça kıyafet ile şıklık yaratabileceğiniz gibi, yalnızca bir kaliteli ve şık bir gömlek seçimi ile de dış görünümünüzde harikalar yaratabilirsiniz. Seçtiğiniz gömlek ister bir hakim yaka gömlek erkek modellerinden olsun, isterseniz de erkek klasik gömlek, kusursuz bir şıklık yaratmak istiyorsanız bazı kurallara uymanız gerekiyor. Uymanız gereken kurallar ve göz önünde bulundurmanız gereken konuları şu şekilde listelemek mümkün:

  • Renk uyumunu her zaman göz önünde bulundurun. Örneğin mavi gömlek erkek kombini için sık kullanılan bir model olmasına rağmen, gerektiği durumlarda da siyah gömlek erkek kombininin bir tamamlayıcı olabilir. 
  • Gömleğin altına giyeceğiniz jean büyük önem taşır. Örneğin dar kesim bir pantolon giyiyorsanız, gömlek seçimini de buna göre yapmanız gerekiyor. Jean üzerine genellikle erkek kısa kollu gömlek tamamlayıcı oluyor. 
  • Farklı mevsimlerde sorun yaşanmaması ve ortaya sağlık sorunları çıkmaması adına kumaş seçimi çok önemli. Örneğin erkek gömlek yazlık bölgelerde kısa kollu erkek gömlek modelleri arasından seçilmelidir. Ayrıca yazlık gömlek erkek modasında genellikle keten kumaştan tercih edilir. 
  • Günün modasını takip edin ve modaya uygun gömlekler tercih etmeye çalışın. Örneğin erkek gömlek mavirenk modaysa, o halde ister uzun ister kısa kollu gömlek mavi renkte seçilmelidir. Eğer lacivert modaysa, lacivert gömlek tercih edilmeli.
  • Eğer gömleği kravat ile birlikte kullanacaksanız, aynı renk kravat değil, kontrast oluşturacak renkte bir kravat tercih etmelisiniz.
  • Farklı renklerdeki ve tasarımlardaki gömlekleri her zaman değerlendirin.
  • Özel günlerde kullanılacak olan erkek gömlek beyaz olmalıdır. Eğer başka bir renk kullanmak isterseniz, kombin yaparken çok dikkatli davranmanız gerekiyor. 

 

Gömlek Fiyatları

  Erkek gömlek ürünlerinde fiyatı genellikle renk belirlemez. Fiyatı belirleyen genellikle marka, kumaş kalitesi ve desenlerdir. Bu yüzden erkek gömlek mavi olduğunda ya da beyaz olduğunda fiyat farkı çok fazla yaşanmaz. Dolayısıyla bir gömlek alırken ilk dikkat edeceğiniz şey kumaşın kalitesi, markası ve desenleri olmalıdır. Elbette gömleğin ne amaçla ve nerede kullanılacağı da gömlek fiyatları konusunda belirleyicidir. Eğer uygun fiyatlı bir gömlek almak isterseniz, bunun için kaliteli ama uygun fiyatlar sunan bir marka ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Morven, söz konusu koşulları yerine getiren ve Türkiye’nin önde gelen giyim markalarından biridir. Yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın her köşesinde müşterileri bulunan Morven, erkek giyim konusunda aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulabileceğiniz, oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan bir markadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR