kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde
2.799,99 TL KDV Dahil
3.799,98 TL KDV Dahil
2.199,99 TL KDV Dahil
3.999,95 TL KDV Dahil
3.249,99 TL KDV Dahil
3.999,99 TL KDV Dahil
2.199,99 TL KDV Dahil
3.999,95 TL KDV Dahil
5.699,99 TL KDV Dahil
11.399,98 TL KDV Dahil
2.799,99 TL KDV Dahil
5.599,98 TL KDV Dahil

TAKIM ELBİSE

  Takım elbiseler şüphesiz ki her erkeğin dolabında bulunması gereken özel kıyafetlerden biri. İş adamları için günlük bir kıyafet olarak, öğrenciler için mezuniyet törenlerinde ve tüm erkekler için özel günlerde en çok tercih edilen kıyafetlerin başında takım elbise geliyor. Takım elbiseler hangi amaçla kullanılıyor olursa olsun, erkekleri her zaman daha şık, daha ciddi ve daha karizmatik gösteriyor. Bu yüzden her erkek gardırobunda mutlaka bir ya da birkaç tane takım elbise bulunduruyor. Her ne kadar takım elbiseler standart modellerle sınırlıymış gibi görünse de aslında pek çok takım elbise modeli bulunuyor. Bu modeller arasından bir seçim yapmak, bazen erkekler için oldukça zor olabilir.

 

Takım Elbise Modelleri

  Bugün takım elbise piyasası içerisinde sayısız model bulunuyor. Örneğin özellikle son yıllarda en çok tercih edilen modellerden bazıları slim fit takım elbise ve yelekli takım elbise modelleri. Vücut hatlarını öne çıkaran ve daha dar bir kesime sahip olan takım elbise modelleri, slim fit takım elbise olarak adlandırılmaktadır. Özellikle ince yapılı erkekler tarafından tercih edilen bu modeller ile birlikte, hem genç hem de kendine güvenen bir duruşa sahip olabilirsiniz. Bu modellerde pantolon belinize tamamen oturur ve aynı zamanda ceket de beli öne çıkarır. Bu takım elbise modelleri ile oldukça etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Elbette yelekli takım elbise ve spor takım elbise modellerine de mutlaka bir göz atın.

 

Yelekli Takım Elbiseler ve Slim Fit Takım Elbiseler

  Özel günlerde en çok tercih edilen modellerden olan yelekli takım elbise modelleri ise üç parçalı bir görünüme sahip. Söz konusu modeller, iş hayatında tercih edilebileceği gibi, takım elbise giymeniz gereken tüm etkinliklere de rahatlıkla uyum sağlar. Bu modellerin düz, armürlü ve ekoseli olmak üzere farklı çeşitleri bulunuyor. Bu takım elbise modelleri aynı zamanda kravat ya da mendil ile de tamamlanabilir.

Sık tercih edilen modellerden biri de spor takım elbise olarak karşımıza çıkıyor. Spor takım elbiselerle bir kombin yapılmak istendiğinde, bu genelde normal takım elbiselere oranla daha kolay oluyor. Örneğin günlük hayatınızda arkadaşlarınızla bir buluşmaya spor takım elbise ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Elbette spor takım elbise seçerken söz konusu takımın vücudunuza uygun olmasını önemsemeniz gerekiyor. Aynı zaman normal takım elbiseler ile başka aksesuarları kombinlemek her zaman kolay olmayabilir ve spor takım elbise modelleri için böyle bir durum söz konusu değildir. 

 

Takım Elbiseler ile Aksesuar Kullanımı

  Takım elbiseler her ne kadar tek başlarına şık kıyafetler olsa da, birkaç aksesuar eklenmesiyle çok daha şık bir görünüme kavuşabilirler. Takım elbiseyi tamamlamak için kravat, yaka mendili ya da rozet gibi aksesuarlar kullanılabilir. Eğer bir kravat ve yaka mendili kullanacaksanız, bu ikisinin aynı desenlerde ve aynı renklerde olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aynı zaman kravat seçimi yaparken, kravat renginizin ceket renginden daha koyu olmasını sağlamanız gerekiyor. Kravat boyunun da hemen kemerin üzerine gelmesi ve kemerin boyunu aşmaması gerekiyor. Takım elbiseni seçtikten sonra, söz konusu fikirleri de göz önünde bulundurarak bir aksesuar seçimi yaparsanız, daha dikkat çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu alanda zengin aksesuar koleksiyonları bulunan Morven’i tercih edebilir, takım elbisenizi tamamlayacak en güzel aksesuarları buradan seçebilirsiniz. 

 

Takım Elbise Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Özel etkinliklerde ve iş hayatında kombinli takım elbise modelleri yaygın olarak kullanılıyor. Fakat kombini oluştururken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Örneğin eğer koyu renk bir takım elbise seçimi yapacaksanız, bu durumda açık renk bir gömlek tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü bu şekilde bir kontrast oluşturularak kombinlenmiş olan erkek takım elbiseler hem daha dikkat çekici hem de daha şık bir görünüme sahip oluyor. 

Ayrıca üzerinize yakışacak ve siz de şık duracak bir takım elbise modelinin hangisi olduğunu iyi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin bir klasik takım elbise üzerinize yakışıyorsa, o halde bundan sonraki hamleniz söz konusu modelin kumaşının nasıl olacağı ve renk tercihlerini nasıl yapacağınız olacaktır. Aynı zamanda katılacağınız etkinliğin durumuna göre, siyah takım elbise mi yoksa lacivert takım elbise mi giyeceğinize de karar vermeniz gerekiyor. Örneğin bir matem gününden söz ediliyorsa, böyle bir durumda siyah takım elbise erkek modellerinden biri tercih edilmelidir. Fakat neşeli ya da eğlenceli bir ortam için erkek spor takım elbise modellerinden herhangi biri tercih edilebilir. 

Takım elbise seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da ceketin ve pantolonun boyu. Örneğin eğer seçmiş olduğunuz ceket kalça kısmını kapatmıyorsa, böyle bir durumda vücudunuz ne kadar iyi olursa olsun, istediğiniz gibi bir şıklık yakalayamayabilirsiniz. Bu yüzden ceketin kalça kısmını kapatmasını sağlamalı ve buna göre bir takım seçmelisiniz. Pantolon boyu ayarlarken ise paçanın ayakkabı ile aynı seviyede olması büyük önem taşıyor. Ayrıca oturduğunuz zaman çorabınızın görünmesi ve bacağınızın görünmemesi gerekiyor. Eğer seçtiğiniz takım elbiseler söz konusu özelliklere uyuyorsa, şık bir görünüme sahip olmanız işten bile değil.

 

Takım Elbiseler ve Damatlıklar Arasındaki Fark

  Takım elbiseler günlük hayat içerisinde sürekli olarak giyilebilen kıyafetlerden biri. Oysa damatlıklar için böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü bir damatlık ancak bir kere giyilebilir ve bu yüzden de özel olarak seçilmelidir. Örneğin bir gün içerisinde takım elbise erkek modelleri ile her yerde karşılaşılabilir fakat her gün karşımıza damatlık giyen biri çıkmaz. Teknik özelliklere bakılacak olursa, takım elbiseler için kemer kullanılırken, damatlıklarda kemer yerine kuşak kullanılmaktadır. Damatlıkların genellikle kol düğmeleri olur ve kumaşları da ipektendir. Oysa takım elbiselerin tamamı için böyle bir durumdan söz edilemez. Günlük hayatta kullanılacak olan bir takım elbise seçimi kısa süre içerisinde yapılabiliyorken, bir damatlık seçimi ise bazen haftalar sürebilir. 

 

Takım Elbise Fiyatları

  Seçtiğiniz modele ya da aldığınız markaya göre takım elbise fiyatları değişkenlik gösterebilir. Eğer hem tasarım açısından hem de kumaş kalitesi açısından üst düzey bir takım elbiseye sahip olmak isterseniz, bunun için elbette biraz daha yüksek rakamlar ödemeniz gerekebilir. Piyasadaki takım elbise fiyatlarına bakıldığı zaman, spor takım elbise erkek modelleri ya da takım elbise slim fit modelleri arasında çok büyük fiyat farkları oluşmaz. Burada fiyat farkını oluşturan genellikle kumaş kalitesidir. Elbette bu noktada hem kaliteli takım elbiseler üreten hem de uygun fiyatlar sunan bir takım elbise markası ile çalışmak her zaman daha avantajlı olacaktır. Bunun için takım elbise kampanya duyurularını takip edebilirsiniz. 

Eğer siz de uygun ve kaliteli takım elbise modellerine güvenilir bir alışveriş ortamında sahip olmak isterseniz, bunun için Morven’i tercih edebilirsiniz. Aradığınız takım ister gri takım elbise olsun ister siyah takım elbise erkekmodellerinden biri, hem kaliteli kumaşlar kullanılarak üretilmiş, hem de şık tasarımlara sahip takım elbise modellerini Morven farkıyla satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR