kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde

CEKET

  Ceket, erkek modasında olmazsa olmaz tamamlayıcı kıyafetlerden biri. Erkek ceketler hem günlük hayatta kullanılabilecek, hem de iş hayatında ve özel günlerde kullanılabilecek farklı modellere sahip. Klasik ve slim fit olarak üretilen erkek ceket modelleri, yine kullanım alanlarına bağlı olarak farklı özelliklerle üretiliyor. Model ve sahip olduğu özellikler dışında ceketlerle ilgili olarak yapılacak kombinler, ceket kullanmanın önemi, dikkat edilmesi gereken detaylar ve fiyat bilgisi gibi konuları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. 

 

 

Ceket Modelleri

  Her ne kadar farklı ceket modelleri bulunuyor olsa da, erkek ceket modelleri arasında öne çıkan modeller klasik ceketler ve slim fit ceketlerdir. Hem klasik ceketler hem de slim fit ceketler iş hayatında ya da özel günlerde kullanılabileceği gibi, günlük kullanım için de uygundur. Bu modeller arasında özellikle günlük buluşmalarda ya da arkadaşlarla yapılacak bir kutlamada kullanılabilecek olan spor ceket erkek çeşitleri de tercih edilebilir. Eskiden her ne kadar ceket seçimlerinde çok düğmeli modeller daha çok tercih ediliyor olsa da günümüzde 2 ya da 3 düğmeli modeller daha çok tercih edilmektedir. Günümüzde artık ceket boyları daha çok kısaldı ve aynı zamanda yaygın şekilde dar kesim olarak üretiliyor. 

 

 

Ceketlerin Özellikleri

  Erkek ceket modellerinde desenli ya da düz kumaşlar tercih edilirken, yaka konusunda genellikle mono modeller tercih ediliyor. Aynı zamanda tüm ceket modelleri dinamik fit ya da slim fit olarak üretilebiliyor. Malzeme seçimi genellikle ağırlıklı olarak polyester, viskon ve elastik olarak yapılıyor. Standart bir erkek ceket modelinde torba cep ya da yan cep kullanılıyor. Düğme kapamalı ceketlerin yanı sıra, fermuar düğmeli erkek ceketleri de mevcut. Ceketler aynı zamanda uzun kollu olarak üretilmekle birlikte, tam astarlı ya da yarım astarlı olarak da üretilebiliyor. Günümüzde kullanılan erkek ceket modellerinin hemen hemen tamamında çift yırtmaç kullanılıyor. Eğer siz de farklı özelliklere sahip erkek ceket modellerini görmek ve ürün özellikleri hakkında daha geniş bilgi almak isterseniz, Morven sizin için doğru adres!

 

 

Ceket ile Yapılabilecek Farklı Kombinler

  Farklı ceket modellerine göre farklı kombinler yapılabilir. Örneğin eğer bir ekose ceketiniz varsa, o halde kombininizi bu cekete göre yapmanız gerekiyor. Bir ekose ceketi kombinlemek için tercih edilebilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir: Ekose ceketler genellikle beyaz bir gömlek ile tercih ediliyor ve pantolon olarak da ince bir jean şıklığın tamamlayıcısı oluyor. Jean ve beyaz gömlek ile birlikte herhangi bir aksesuar kullanmadan da şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Ekose ceketler çok yönlü olarak kullanılabiliyor, bu yüzden her ortam için tercih edilebilirler. Örneğin bir tişörtün üzerine ya da bisiklet yaka kazağın üzerine de giyilebilirler. Günlük kullanım için uygun oldukları gibi, düğün, toplantı ya da özel etkinlikler için de tercih edilebilirler. Ekose ceketlerin altındaki pantolonlar ise genellikle düz renk olarak tercih edilmektedir. Sizi genç ve dinamik gösterecek erkek spor ceket ürünlerinin başında gelir. 

Tüm bunların dışında klasik ceketler de hemen hemen tüm ortamlar için uygundur. Genellikle gömlek üzerine tercih edilseler de, kazak üzerine giyilmeleri de mümkündür. Klasik ceketler jean türü pantolonların üzerine giyilebileceği gibi, klasik kumaş pantolonların ya da keten pantolonların üzerinde de tercih edilebilir. 

 

 

Kombinlerde Ceketin Önemi

  Kişinin kendisi için yapmış olduğu kombin, kendisine gösterdiği özenin dışarıdan görülmesini sağlar. Belirlenmiş olan tarz dışarıdan görülecek olduğu için, itibar ve prestij açısından da büyük önem taşımaktadır. Yani bir erkek giyimine ne kadar çok özen gösteriyor ve kombinlerini ne kadar özenerek yapıyorsa, girdiği ortamlarda o denli fark yaratarak dikkat çekici bir hale gelmektedir. Elbette yapılacak olan söz konusu kombinlerin en önemli parçalarından biri de ceket erkek modelleridir. Örneğin özel hayatınız içerisinde, günlük bir buluşma yaparken giyeceğiniz bir spor ceket fark yaratacak ve sizi girdiğiniz ortamlarda en şık ve en dikkat çekici erkeklerden biri yapacaktır.

Ceketler bir yandan mevsimsel olarak sizi koruyabilecek ürünlerden biri olmakla birlikte, yalnızca bunun için kullanılmaz. Her ne kadar yazlık ve kışlık ceketler bulunuyor olsa bile, havanın durumuna bakmaksızın yalnızca kombinin tamamlanması ve daha şık bir görüntü yaratılabilmesi adına ceket kullanılabilir. Örneğin bir ortamda ceketinizi çıkardığınızda, burada belirgin bir fark görülmelidir. Yani ceket kendi varlığı ile sizi daha görünür ve daha şık göstermelidir. Bu yüzden de tüm kombinlerde ceket kullanımı önemsenmelidir. 

 

 

Ceket Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ceket seçiminde mevsim ve havanın durumu büyük önem taşır. Buna bağlı olarak kumaş seçimi de bir o kadar önemlidir. Mevsimin ve havanın durumuna göre yün, kadife, pamuklu ya da keten gibi kumaşlardan en uygun olanı tercih edilmelidir. Ayrıca seçim sırasında cep kesimi ve yaka modeli de büyük önem taşır. Ceketin tarzı ve kumaşı dışında ceketin kullanılacağı alan da, seçimi yaparken belirleyici olacaktır. Düğme seçimi de yine seçtiğiniz ortamın durumuna göre belirlenmelidir. Örneğin çift sıra düğmesi bulunan ceketler genellikle resmi toplantı ve etkinliklerde ya da iş hayatında tercih edilirken, tek sıra düğmeli ceket modelleri erkek kombinlerinin tamamında kullanılabilir. Ceket tek başına anlam ifade etmeyen sıradan bir erkek giyim ürünü değildir. Ceketler erkek kombinlerinin ayrılmaz bir parçası ve tamamlayıcısıdır. Bu sebeple de seçim sırasında tüm bu detaylara dikkat etmek, şık ve dikkat çekici bir giyim tarzına sahip olmak açısından önemlidir.

 

 

2021 Ceket Modasında En Çok Tercih Edilen Modeller

  2021 erkek giyim modası göz önünde bulundurulduğunda, bazı modellerin ön planda olduğu görülüyor. Örneğin taba desenli ceketler 2021 yaz ve kış döneminin en popüler ceket modellerinin başında geliyor. Taba desenli ceket modelleri dışında yine gri çizgili ceketler ve gri kareli ekose ceketler de bu dönemin en çok tercih edilen erkek ceket modelleri arasında. Çizgili ve ekose ceketler bu yıl genellikle ne çok açık renklerde ne de çok koyu renklerde tercih edilmiyor. Tercih edilen renkler daha çok orta tondaki renkler. Siz de renk ve model seçeneklerini görmek ve sayısız alternatif arasından tarzınıza uygun bir seçim yapmak isterseniz, Morven’i tercih edebilirsiniz. 

 

 

Ceket Fiyatları

  İster bir siyah ceket, isterseniz de mavi ceket, tüm bu ürünleri Morven internet mağazasını geniş ürün yelpazesi içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Morven hem takım ceket erkek modellerinde hem de gömlek, tişört, takım elbise ve smokin modellerinde 1987 yılından bu yana piyasada bulunan köklü bir markadır. Dolayısıyla aldığınız ürünler uzun yılların deneyimi ile üretilen, son derece kaliteli kıyafetler olacaktır. Her türlü ortam ve etkinlik için ve her mevsime uygun ürünler, bugün Morven markası ile dünyanın pek çok ülkesine dağıtılmakta ve Morven bu sektörün lider markalarından biri olarak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Siz de uygun ceket fiyatları ve çeşitli avantajlardan faydalanmak ve aradığınız ürünlere sahip olmak için hemen alışverişe başlayabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR