kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde
719,99 TL KDV Dahil
1.199,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
3.599,99 TL KDV Dahil
5.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
1.199,99 TL KDV Dahil
1.999,95 TL KDV Dahil
899,99 TL KDV Dahil
1.499,95 TL KDV Dahil
899,99 TL KDV Dahil
1.499,95 TL KDV Dahil

KLASİK GÖMLEK

  Gömlekler hem iş hayatının hem de günlük yaşamın vazgeçilmez parçalarından biri. Hem içinde bulunduğunuz ortamlarda kendinizi daha iyi gösterebilmek hem karakterinizi karşınızdakilere yansıtabilmek hem de iş hayatı içerisinde çok daha güçlü görünebilmek adına gömlek seçimleri büyük önem taşıyor. Bu seçimler arasında en çok tercih edilenlerden biri de klasik gömlek modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Elbette burada renk seçiminden model seçimine, kumaş türünden nasıl bir kombinle kullanılacağına göre gömlek seçimi de bazı önemli noktalar içeriyor. 

 

 

Klasik Gömlekte Renk Seçimi

  Gömlekler renk seçiminin görünüme olan etkisi büyük. Çünkü her renk bir yandan farklı anlamlara gelirken, bir yandan da insanlarda farklı duygular uyandırabiliyor ve farklı algılar yaratabiliyor. Ayrıca klasik erkek gömlek seçimlerinde her renk, her kombinle uymuyor ve her kişinin karakterini yansıtmıyor. Bu yüzden her renk ve kombin için kişinin kendi tarzını yaratması gerekiyor. Renk seçimlerinde her ne kadar belirli kalıplar hayat kurtarıcı olsa da, bu kalıpların dışına çıkmak hem daha şık bir görüntü yaratmak açısından, hem de girdiğiniz ortamlarda parmakla gösterilmeniz açısından büyük önem taşıyor. Bu yüzden klasik gömlek seçimi yaparken esnek tercihlere sahip olmalı ve kalıpların dışına çıkmalısınız.

Burada gömleğin rengini belirleyecek olan, gömlekle beraber giyeceğiniz diğer giysilerdir. Çünkü örneğin klasik gömlek erkek beyaz bir renk tercih edildiyse, bu durumda pantolon rengi de bununla uyumlu olmalıdır. Burada gömlekle uyumlu olacak şekilde ve gömleği öne çıkaracak bir pantolon tercih edilebilir. Açık renk bir pantolon böyle bir durumda gömleği çok fazla vurgulamaz. O yüzden beyaz bir gömlek giyilecekse, bu durumda siyah ya da koyu renk bir pantolon tercih edilebilir. Eğer kumaş ya da sade klasik bir pantolon giyilecekse, bu pantolonlarla birlikte düz beyaz ya da açık bir renk gömlek giymek daha iyi olacaktır. Eğer giyilecek pantolon jean ya da bir keten pantolon ise bu durumda klasik erkek gömleği seçiminde modern ve renkli gömleklere yönelmek daha iyi olacaktır. 

 

 

Kombin Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kombin yaparken önemsenmesi gereken ilk konu, gömlek rengini seçtikten sonra uyumlu bir şekilde pantolon rengine karar vermektir. Hem pantolon hem de gömlek koyu renklerde olabilir ve böyle bir kombin sizi daha ağırbaşlı gösterebilir. Özellikle kurumsal şirketler de çalışan erkekler için koyu renkli bir pantolon ve koyu renkli bir erkek klasik gömlek idealdir. Bu yüzden de açık renkli pantolon ve gömlekler ağırlıklı olarak iş hayatında tercih edilmez. Açık renkli pantolon ve gömlek kombini daha çok günlük hayat içerisinde, arkadaşlarla bir araya gelindiğinde ve benzer ortamlarda tercih edilmelidir. Eğer açık renkli bir pantolon giyiliyorsa, çok koyu olmayan ama çok daha açık renk olmayan, kontrast oluşturacak şekilde, gözü rahatsız etmeyen bir klasik gömlek erkek kombinlerinde tercih edilebilir. Eğer hem pantolon hem de gömlek çok açık renkli olursa, bu durumda kıyafet ön plana çıkacak ve kişi kıyafetin içinde kaybolacaktır. Bu yüzden de kişinin kendisini ve karakterini yansıtan renklere yönelmesi büyük önem taşımaktadır. 

 

 

Mevsimlere Göre Klasik Gömlekler

  Mevsimlere göre klasik gömlek fiyatları farklılık göstermez. Mevsimler değişse de klasik gömlek fiyatları aynı kaldığı için, farklı mevsimler için aynı gömlekler de kullanılabilir, farklı gömlekler de alınabilir. Mevsime yaza döndüğünde ve havalarda yavaş yavaş ısınmaya başladığında daha çok açık renkli ve kısa kollu klasik gömlekler tercih edilebilir. Bu mevsimde canlı ve açık renkli gömlekler giymek, özellikle klasik beyaz gömlek giymek size hem kendinizi daha iyi hissettirecek hem de güneşi üzerinize çekmenize engel olacaktır. Sıcaklardan daha az etkilenmek, günlerinizi daha ferah, daha az terli ve daha zinde geçmesine de yardımcı olacaktır.

Mevsim kışa döndüğünde ve havalar soğumaya başladığında ise ağırlıklı olarak siyah klasik gömlek erkek kombininin tamamlayıcısı olmalıdır. Elbette yalnızca siyah değil, koyu renkli gömlekler de böyle havalarda tercih edilebilir. Bu havalarda koyu renkli gömlekler giyilmesinin önemli sebeplerinden biri de gömlek üzerine yelek, ceket, mont ya da kaban gibi başka kıyafetlerin giyiliyor olmasıdır. Bu tarz kıyafetler ile açık renk gömlekler giymek, kombin oluşturmayı zorlaştıracaktır. Bu sebeple de koyu renk klasik gömlek modelleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda koyu renk giysiler kış aylarında vücudunuzun daha sıcak tutulmasını sağlar çünkü güneş açtığında sıcaklığı üzerinize toplarlar. Siz de hem yazlık hem de kışlık erkek klasik gömlek modelleri için Morven’i ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

Hangi Ortamda Ne Tür Gömlek Tercih Edilmeli?

  İş toplantısı ya da arkadaşlarla buluşma, resmi bir davet ya da bir etkinlik, tüm bu ortamlara göre seçeceğiniz klasik gömlek modelleri de farklılık göstermelidir. Örneğin eğer önünüzde sizi bekleyen önemli bir iş toplantısı bulunuyorsa, bu toplantı için mümkün olduğunca sade klasik gömlekleri tercih etmeniz gerekiyor. Böyle durumlar için özellikleklasik beyaz gömlek tercih edilebileceği gibi, siyah klasik gömlek erkek kombini için uygundur. Eğer ciddi bir ortama girmiyorsanız ve arkadaşlarınızla bir etkinliğe katılacak ya da beraberce vakit geçirecekseniz bu durumda seçmeniz gereken gömlekler daha renkli ve daha rahat gömlekler olmalıdır. Bu gömlekler siz içerisindeyken hem size, hem de çevrenize rahatlık verebilmelidir. Bu gömleklerin renk tercihlerini ise gireceğiniz ortama ve etrafınızda bulunacak insanlara göre belirleyebilirsiniz. Böyle durumlarda klasik gömlek erkek beyaz modeller doğru kombin için ideal değildir. 

 

 

Klasik Gömlek Fiyatları

  Klasik gömlek fiyatları, tıpkı diğer giyim ürünlerinde olduğu gibi kumaş kalitesine ve marka tanınırlığına göre farklılık gösterebilir. Bazı markalar çok daha tanınır oldukları için aslında çok da kaliteli olmayan ürünleri yüksek fiyattan satabilir. Böyle durumlarda satan şey aslında ürün değil, markadır. Bu yüzden bir klasik gömlek modelinin pahalı olması, o klasik erkek gömlek ürününün kaliteli olduğu anlamına gelmektedir. Bu yüzden kendiniz için bir klasik gömlek seçerken, mutlaka piyasada bulunan klasik gömlek fiyatları ve kalitesi ile mukayese edin. Böylelikle en kaliteli gömlekleri, çok da yüksek olmayan fiyatlara alma imkanı yaratabilirsiniz. Bu yüzden ince eleyin ve sık dokuyun!

 

 

Klasik Gömlek Nereden Alınır?

  Eğer bir klasik gömlek alacaksanız, bu gömleği piyasada uzun yıllardan bu yana hizmet veren ve tüm dünyada müşterileri bulunan uluslararası bir firmadan almayı tercih edin. Çünkü böyle bir firmada yaptığınız alışverişlerde herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz bulunmaz. Morven de bu piyasanın köklü ve bilinen markalarından biri olarak uzun yıllardır hizmet vermeye devam etmekte ve yalnızca Türkiye değil, dünya pazarında da bilinen bir firma olarak yoluna devam etmektedir. Eğer siz de güvenilen bir firma ile çalışmak ve istediğiniz ürünlere uygun fiyatlarla sahip olmak isterseniz, bunun için hemen Morven internet mağazası üzerinden alışverişe başlayabilirsiniz. Morven tüm ürünlerinde müşterilerine garanti sunmakta ve müşterilerin talep ettiği durumlarda da müşteri desteği sağlamaktadır. Kafanıza takılanlarla ilgili bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR