kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

MENDİL

  Erkek giyiminin en önemli parçalarından olan kravatın vurgulanması ve kombinin odak noktası olması gerekir. Kravatı ön plana çıkarmak, oluşturulan kombinde ufak dokunuşlarla büyük fark yaratan aksesuar ise erkek yaka mendili olarak geçer. Cep mendili olarak da bilinen bu aksesuarlar farklı katlama şekilleri, doku, kumaş, renk ve desen seçenekleriyle kıyafetin duruşunu büyük oradan değiştirir. Kişiliğinizi yansıtmak ve sosyal hayatta dikkat çekmek için cep mendili aksesuarlarının düzgün kullanılması gerekir. O halde erkek giyimin bu ufak ama etkili aksesuarı nasıl kullanılır ve seçilir birlikte inceleyelim.

 

 

Takım Elbisede Mendil Kullanımı

  1960’lı yıllarda erkek giyimin önemli parçalarından biri haline gelen mendil, asil ve seçkin bir görünüm yakalamak isteyen erkeklerin ilk seçimidir. Özellikle kravatı öne çıkarmak ve takım elbisede vurgusunu artırmak için kullanılan bu teknik aksesuarlar, şık ve elit bir moda anlayışıyla birlikte ortaya çıktı. Günümüzde hala önemli etkinliklerde ve resmi toplantılarda kullanılan erkek cep mendili, gelişerek sportif etkinliklerde de önem kazandı. Takım elbiseyi çok daha estetik bir seviyeye çıkaran mendi seçenekleri, bir erkeğin kendini daha çekici hissetmesi için kullanılan önemli bir elemandır. Katlama şeklinden kumaşına, renginden desenine pek çok çeşitle sunulan bu ürünler takım elbiseleri kusursuz hale getirmekte etkilidir.

Takım elbise, gömlek ve kravat üçlüsünün tek eksiği özenle seçilmiş bir erkek mendili aksesuarıdır. Bu muhteşem tamamlayıcı ürünü kullanmak ise bir hayli zordur. Doğru mendil seçimi ve doğru katlama yöntemi seçilen kombinin havasını değiştirmekte büyük önem taşır. Takım elbise ile kullanım sırasında, mendilin gidilecek etkinliğe ve tercih edilen kombine uygun olması gerekir. Bu durumda yanlış bir takım elbise mendili seçimi, muhteşem görünümün sönmesine neden olabilir. Asil ve şık bir etkinliğe katılırken klasik takım elbiseleri desteklemesi adına ipek veya yün mendil modellerinin tercih edilmesi gerekir. Özenli katlama yöntemleri, doku ve kumaş yapısını daha fazla öne çıkararak kombinin mükemmel hale gelmesini sağlar. Bütüncül bir görünüme sahip olmak için mendil seçiminin kullanılan kravatla uyumlu olması, gömlek ve takım elbiseyi boğmaması lazımdır. Kullanılan takımın çizgili, desenli veya renkli olma durumuna bağlı doğru mendil seçiminin yapılması için güvenilir bir markadan alışveriş yapılması ve uzman erkek giyim önerilerinin dikkate alınması da önem taşır. Bu anlamda Morven erkek giyim ile mendil seçeneklerinizde fark yaratabilir ve stil önerilerinden faydalanabilirsiniz.

 

 

Mendil Katlama Seçenekleri

  Klasik ve şık takım elbiselerde mendil kullanmak oldukça popüler ve estetik bir görünüm sunar. Modern erkek giyiminin yenilikleri açık olması, bu klasik aksesuarın günlük ve daha sportif takım elbiselerle kombinlenmesine de izin verir. Artık çalışma ortamlarının daha esnek olması, her ana uygun bir erkek mendili modelinin tercih edilmesini mümkün kılar. Böylece her zaman şık ve çekici görünmek isteyen erkekler, rahatlıkla günlük hayatta bile yaka mendili kullanabilir. Yazlık takımlarda sıklıkla kullanılan yaka mendili, genel kombin görünümüne ufak bir dokunuşla stilist bir hava katar. En sıradan takım elbise modellerini bile çekici hale getiren bu ufak aksesuarlar, canlı ve enerjik bir görünüm yakalamaya yardımcı olur. Ayakkabı, kemer, kol düğmesi ve yaka çiçeği gibi aksesuarla birlikte kullanıldığında görünümün muhteşem hale gelmesini sağlar. Bu nedenle yaka mendilinin, erkek giyimde büyük bir yeri vardır ve ceket mendili öne çıkaran en önemli şeylerden biri uygulanan katlama tekniğidir.

Sadece cebe yerleştirerek kullanılan takım elbise mendili, şık ve güzel bir görünüm sunmaz. Bunun için mendilin özen ve titizlikle katlanması gerekir. Yaka mendili katlamada pek çok teknik olsa da en fazla tercih edilen ve genellikle resmi ortamlara uygun olan klasik katlama modelidir. Bu modelde 4 katlanan mendil kare formundan üçgen formuna getirilir ve yaka cebine özenle iliştirilir. Klasik görünümden sıkılanlar daha hareketli katlama tekniklerini uygulayarak takım elbiseyi hareketlendirebilir. Bunun için mendili önce ikiye katlayıp, sonra iç içe geçirme yöntemi uygulanabilir. Böylece üç boyutlu ve hareketli bir stil elde edilir. Pek çok erkek el beceri korkusu sebebiyle mendil katlamaktan çekinse de, internette çok sayıda eğitici video ve içerik olması mendil katlama tekniklerinin kolayca uygulanmasına izin verir.

 

 

Mendil Kombin Önerileri

  Kendi içinde farklı dinamiklere sahip olan yaka mendili ürünlerinde kumaş detayı, katlama tekniği, renk, desen ve boyut gibi pek çok ayırt edici özellik vardır. Doğru ve etkileyici bir kombin için bütün unsurların bir arada düşünülmesi elzemdir. Mendil seçiminde öncelikle takım elbise ve gömlek uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca kullanılan kravatın da mendille benzer harekete sahip olması görünümü daha çekici hale getirir. Bu durumda takım elbisenin düz, desenli veya renkli olması büyük önem taşır. Örneğin; çizgili takım elbise içine düz renk gömlek giymek ve üzerine sade kravat ile mendil tercih etmek oldukça sade ama etkileyici bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Eğer takım elbiseniz tek renk ve düz bir modeldeyse, ceket mendili olarak çizgili veya desenli bir aksesuarla yine aynı sadeliği yakalayabilirsiniz.

Kışlık ve yünlü kumaştan takım elbiselerle daha spor ve modern bir stile sahip olabilirsiniz. Klasik görünüm yerine tercih edilecek bu kombinde cep mendili, ipek veya saten gibi kumaşlarda olabilir. Eğer takım elbise seçimi yazlık ve sportifse, mendil kumaşı keten, pamuklu ya da koton gibi daha spor kumaşlar arasından tercih edilmelidir. Kısacası mendil ile takım elbise kombinlerinde hava durumu ve kullanım alanı önem taşır. Erkek giyimde sayısız seçeneklerle sunulan mendil modelleri, her ortam ve zaman için uygun mendile sahip olmanıza izin verir. Siz de tarzınıza, kullanım alanına ve mevsime en uygun mendil modellerine Morven kalitesi ile hemen ulaşabilirsiniz.

 

 

Değişik Mendil Modelleri ile Benzersiz Şıklık

  Düz ve sıradan bir takım elbiseyi göz önüne çıkarmak, girdiğiniz mekanda bakışları üzerinize çevirmek ve her zaman şıklığınızı korumak için Morven erkek cep mendili modellerinden birini tercih etmelisiniz. Kombininizi başka bir boyuta taşımak ve dinamik kombinler yaratmak için kaliteli erkek yaka mendili ürünlerinden farklı renklerde kullanabilirsiniz. Böylece en klasik takım elbiseleri baş döndürücü bir yapıya getirir ve kendi tasarım zevkinizi ortaya koyabilirsiniz. Yaz, kış demeden her mevsim kullanacağınız farklı kumaş seçeneklerinde ve renklerde gelen Morven yaka mendilleri ile siz de her zaman en şık ve çekici erkek olursunuz.

İster smokin, ister klasik, isterseniz spor takım elbiselerle birlikte kullanacağınız erkek yaka mendili modelleri ile her an her yerde moda zevkinizden bahsedilmesini sağlarsınız. Morven’in usta ellerinden çıkan, üstün dikiş ve kumaş kalitesine sahip tasarım ürünleriyle, siz de kombininizi zenginleştirebilirsiniz. Üstelik uygun fiyat, güvenli ödeme ve hızlı kargo gibi çeşitli avantajlardan da faydalanırsınız. Takım elbisenize hareket katacak, sizi çok daha dinamik ve canlı hale getirecek bu önemli aksesuarları yaka çiçeği ve kemer kullanımı ile destekleyebilir ve yılın en çekici erkeği olmaya aday olabilirsiniz. Mendil koleksiyonunuza yenilerini eklemek için hemen Morven adresini ziyaret etmelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR