kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde

KLASİK CEKET

  Klasik ceketler erkek giyim modasında oldukça önemli bir yere sahip. Özellikle klasik giyim tarzının önemli bir parça olan klasik ceket modelleri, erkeklerde şıklığın yaratılmasına çok uzun yıllardan bu yana katkı sağlıyor. Klasik ceketler sizi bir şıklık yarışına sokacak çok sayıda modelden oluşuyor. Bu yüzden bazen seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Hemen hemen her tür pantolonun üzerine uyum sağlayabilen klasik ceketler, yalnızca gömlek ile değil, aynı zamanda kazak ya da tişört üstüne de kullanılabilir. Hem günlük yaşamda kullanılmak üzere hem de iş hayatı ya da özel etkinliklere katılmak için uygundur. Düz renkli klasik ceket türlerinden birini tercih edebileceğiniz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çizgili ya da ekose desenli klasik erkek ceket modelleri de bulunuyor. Bu yüzden erkeklerin dolabında genellikle her ortama uyum sağlayabilecek birden fazla klasik ceket bulunuyor.

 

 

Klasik Ceket Modelleri

  Bugüne kadar üretilmiş sayısız klasik erkek ceket modeli bulunuyor. Örneğin biraz geçmişe doğru gidildiğinde, örneğin 80’li yılların başında daha geniş bir yapıya sahip olan ve çok düğmeli klasik ceketler tercih ediliyordu. Fakat klasik ceket modası günümüze doğru geldikçe artık daha çok dar kesim klasik ceketler üretilmeye başladı. Özellikle vücut hatlarını ön plana çıkaran bu ceket modelleri düz, çizgili ya da ekose desenli olarak üretiliyor. Geçmişe oranlar vücudu daha çok saran bu ceketler, aynı zamanda geçmişle mukayese edildiğinde boy olarak biraz daha kısa. Eğer doğru bir kombin yapabilirseniz, son derece karizmatik bir görüntü yaratabilirsiniz. Bu yüzden klasik ceket erkekdünyasının en nadide ve vazgeçilmez parçalarından birini oluşturuyor. Aynı zamanda piyasada bulabileceğiniz bazı bilinen ceket modelleri ise şu şekilde: Keten ekose, pötikare, yün fitilli dokuma, armür yün karışımlı, melanj pamuk keten, flenen yün karışımlı, düz.

 

 

Klasik Ceket ile İlgili Püf Noktalar

  Özel bir davet için olsun ya da günlük kullanım için, kaliteli bir marka tarafından üretilmiş olan ve üzerinize tam oturan bir klasik ceket bulmanız çok önemli. Aynı zamanda bu ceket ağırlığı ve havası ile sizin tarzınızı yansıtabilmelidir. Her ne kadar klasik ceket seçiminde ağırlıklı olarak mavi renkler tercih ediliyor olsa da, kombininizin geri kalan parçalarına göre farklı desen ve renklerde klasik ceket erkek modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin kullanım için seçeceğiniz daha koyu renklerde klasik ceketler, sizi daha ağır gösterecek, enerjinizi düşürecektir. Bu yüzden günlük kullanımda daha açık renk klasik ceket modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Koyu renkli ceketler daha çok özel davetler ya da etkinlikler için uygundur. Böyle gecelerde açık renk ya da desenli ceketler giymek sizi şıklıktan uzaklaştıracaktır.

 

 

Ceket Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Klasik ceket seçimi mevsimlere göre değişkenlik gösterir. Örneğin yaz aylarında kullanmak üzere bir klasik erkek ceket arıyorsanız hem terletmeyen hem de ince bir yapıya sahip olan keten kumaşı tercih edebilirsiniz. Keten yazlık ceketler ile hem günlük hayatınızda şık ve göz alıcı kombinler yaratabilir, hem iş hayatınız içerisinde dikkatleri üzerinize çekebilir, hem de düğün ya da kutlama gibi özel etkinliklerde kendinizde söz ettirebilirsiniz. Keten aynı zamanda rahat hareket etmenizi sağlayacak yumuşak bir kumaştır. Ayrıca yazın mümkün olduğunca astarsız klasik erkek ceket modellerinden tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü astar terleten bir yapıya sahiptir ve astarsız klasik ceket erkek modelleri çok daha ferah bir giyim deneyimi sunar. 

Şüphesiz ki klasik ceket erkek dünyasında büyük önem taşır, çünkü bir erkek herhangi bir ortama girdiğinde ilk göze çarpan ceketidir. Bu yüzden de seçim yaparken ince eleyip sık dokumak gerekir. Yaz için keten kumaşlar tercih edilebileceği gibi, kışın ise hem hava şartlarından korunmanıza yarayan hem de vücudunuzun hava almasını sağlayacak yün ya da pamuklu klasik ceket modelleri arasından seçim yapmalısınız. Eğer siz de klasik ceket modellerini incelemek ve kendiniz için en uygun olanı satın almak isterseniz, bunun için Morven’i tercih edebilirsiniz. 

 

 

Klasik Bir Ceket ile Şıklık Yaratmak

  Kombinlerin olmazsa olmazı klasik ceket erkek modelleri daha da şık gösteriyor. Sizin de bir modele dönüşmek ve şıklığınızı her zaman üst seviyede tutmak için klasik ceket seçiminizi buna göre yapmanız gerekiyor. Gündüz kullanım için ayrı gece kullanım için ayrı ceketler tercih edebileceğiniz gibi hem gece hem de gündüz kullanabileceğiniz bir ceket de tercih edebilirsiniz. Örneğin diyelim ki üstünüzde bir gündüz kıyafeti eğer, eğer bu takımın üzerine kombini tamamlayacak bir klasik ceket giyerseniz, bu durumda kombininizi birden gece ile uyumlu bir hale getirebilirsiniz. Klasik ceketler her zaman kumaş pantolonlar ile ya da klasik bir giyim ile tercih edilmez. Yani örneğin siz bir kot pantolon üzerine balıkçı yaka bir kazak giyebilir, bu kombini de şık bir klasik erkek ceket ile tamamlayabilirsiniz. Klasik ceketleri seçmiş olduğunuz renge, kumaşa ve desene göre, istediğiniz her kombin içerisine yerleştirebilirsiniz.

 

 

Klasik Ceket ile Fark Yaratın

  Her ne kadar erkek giyim dünyasında takım elbiseler, tişörtler, pantolonlar ve gömlekler büyük önem taşıyorsa da, tüm bunların üstünde duruyor olması sebebiyle klasik ceket erkek dünyasının bambaşka bir yerinde duruyor. Bu yüzden aslında en önemsenmesi gereken parça. Çünkü üzerinizde memnun olmadığınız bir gömlek ya da kazak varsa ve bu kazağın kombininize uymadığını düşünüyorsanız, bu durumda kaliteli ve şık bir klasik erkek ceket ile bu durumu tersine çevirebilirsiniz. Yani aslında en kötü kombinler bile, şık bir klasik ceket ile çok daha kaliteli hale getirilebilir. Bu yüzden erkeklerin dolabında her zaman kombinlerinin tamamlayıcısı olabilecek birden fazla klasik ceket modelleri bulunur. 

 

 

Klasik Ceket Modelleri Uygun Fiyatlarla Morven’de!

  Tarzınız, sizi girdiğiniz ortamlarda öne çıkaracak olan en önemli şeydir. Eğer iyi bir tarza sahip iseniz, itibar kazanma ihtimaliniz de bir o kadar yükselir. Oysa kötü bir kombin ya da kötü kıyafet tercihleri size prestij kaybettirebilir. Bu yüzden kombinin her parçası özenle seçildiği gibi, klasik ceket modelleri de özenle seçilmeli ve kombinleri oluştururken her zaman seçici davranılmalıdır. Kötü seçimler kötü deneyimler yaratırken, iyi seçimler ise sizin için her zaman iyi deneyimler yaratacaktır.

Klasik ceket seçimi ile ilgili olarak göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da kalite ve fiyattır. Akıldan çıkarılmamalıdır ki, yüksek fiyatlı ürünler her zaman kaliteli olmak zorunda değildir. Bu yüzden doğrudan yüksek fiyatlı ürünlere yönelmeyin. Çok kaliteli takımları uygun klasik ceket fiyatları ile almanız mümkün. İşte Morven de burada devreye giriyor. 1987 yılından bu yana piyasada bulunan Morven, dünyanın her köşesinde bulunan müşterileri için hem kaliteli hem de uygun fiyatlı klasik ceket modelleri üretiyor. Aynı zamanda tüm müşterilerine pek çok fırsat ve avantaj sunuyor. Eğer siz de birbirinden kaliteli klasik ceketlere oldukça uygun klasik ceket fiyatları ile sahip olmak isterseniz, Morven ayrıcalığı ile hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR