kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde

PAPYON ve KUŞAK

  Papyon ve kuşak, özel günlerin, özel etkinliklerin önemli ve klasik parçalarından. Resmi törenlerde, sahne performanslarında ya da özel etkinliklerde katılımcıların kombinlerinin tamamlayıcı olan papyon ve kuşaklar, aynı zamanda düğün günlerinde damat kombinlerinin de değişmez bir parçası oluyor. Her giyim ürününün olduğu gibi, papyon kuşak seti seçiminde de dikkat edilmesi gereken incelikler bulunuyor. Bu incelikleri de göz önünde bulundurarak kendiniz için en uygun papyon kuşak modellerini bulabilir ve üst düzey bir şıklığa kavuşabilirsiniz.

 

 

Papyon ve Kuşak Modelleri

  Papyonlar her ne kadar farklı renk ve modellerde de üretiliyor olsa da, klasik giyim söz konusu olduğunda seçenekler bir hayli daralıyor. Örneğin mağazaların pantolon, gömlek, triko ya da ceket gibi kategorilerinde bazen yüzlerce ürün bulmak mümkün fakat papyon ve kuşak kategorilerinde de genellikle alternatifler sınırlı. Çünkü klasik giyim içerisinde genellikle siyah papyon kuşak ya da lacivert papyon kuşak modelleri tercih ediliyor. Ya da resmi törenlerde giyilecek olan papyon ve kuşak modelleri ile düğünlerde damatların tercih edeceği damatlık papyon kuşak takımları arasında çok büyük farklar bulunmuyor. Bu yüzden dolabınızda bulunan papyon ve kuşak modellerini, diğer tüm kıyafetleriniz ile kombin yapmanız elbette mümkün değil. Bunun için dolabınızda her zaman sahip olduğunuz papyon ve kuşak takımı ile uyum gösterecek bir set kıyafet bulundurmanız gerekiyor.

Papyon ve kuşak genellikle birbiri ile aynı renkte oluyor. Yani papyonun siyah olması ve kuşağın da beyaz olması gibi bir durum söz konusu değil. Elbette siz sıra dışı bir kombin yaratmak isterseniz, buna kimse karışamaz ama eğer kendinizde şık bir erkek olarak söz ettirmek istiyorsanız, papyonu ve kuşağı aynı renk almanız daha iyi olacaktır. Her ne kadar lacivert papyon kuşak seti de tercih ediliyor olsa da, genellikle düğünlerde siyah damatlık papyon kuşak seti tercih edilmektedir.

 

 

Papyon Seçimi Yaparken Hangi Özellikler Göz Önünde Bulundurulmalı?

  Papyon ve kuşaklar, genellikle parlak renklerde üretilmektedir. Yani tercihinizi parlak siyah ya da parlak lacivert papyon kuşak seti modellerinden yana kullanabilirsiniz. Elbette bu durum mat modeller tercih etmemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Tarzınıza ya da zevkinize uygun olarak mat modellerden birini de tercih edebilirsiniz. Fakat burada dikkatten kaçmaması gereken nokta, özel günlerde giyilen damatlıkların ya da resmi törenlerde tercih edilen smokinlerin pantolonunda bulunan parlak saten şerittir. Bu şerit genellikle tüm damatlık, smokin ve frak modellerinde bulunur. Bu yüzden bu şerit ile uyum göstermesi adına parlak siyah papyon kuşak seti tercih edilmelidir. Elbette siz kendi tercihlerinize göre başka türden bir kombin de yaratmak isteyebilirsiniz.

Etkileyici ve göz alıcı bir görüntü yaratmak isterseniz, papyon ve gömlek renklerinin birbirinden farklı olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Örneğin siyah bir papyon kuşak seti kullanacaksanız, bu durumda kesinlikle beyaz bir gömlek tercih etmeniz gerekiyor. Pantolon ve ceket de yine tamamlayıcı olması adına siyah olmalıdır. Pantolon ve ceketin siyah olduğu durumlarda, papyon ve kuşak da kesinlikle siyah olmalıdır. Örneğin siyah bir ceket ve pantolon üzerine lacivert papyon kuşak seti doğru bir tercih olmayacaktır. Lacivert bir papyon ve kuşak setini ancak kombinin gömlek dışında kalan parçaları da lacivert olduğunda tercih etmeniz gerekiyor. Eğer siz de en şık ve zevkinize en uygun papyon kuşak modellerini bulmak isterseniz, Morven internet mağazası sizleri bekliyor.

 

 

Damatlıklarda Kuşak ve Papyon Kullanımı

  Eğer bir erkek dünya evine giriyorsa, mutlaka bir damatlık giymek zorundadır. Eğer damatlık giyiyorsa da, bu durumda mutlaka damatlık papyon kuşak kullanmalıdır. Damatlıklarda papyon ve kuşak mutlaka aynı kumaştan yapılmış olmalıdır. Aynı zamanda damat kuşağının sahip olduğu pililer mutlaka içeri doğru bakmalıdır. Günümüzde üretilen yeni nesil kuşakların içerisine bir gizli cep yapılıyor. Bu da kuşak bozulmadan içerisine para ya da anahtar gibi çeşitli eşyaların yerleştirilmesini sağlıyor. Kuşağın kullanımı ise oldukça basit. Çünkü damatlık papyon kuşak seti içerisindeki her iki parçada da, vücut yapısına göre ayarlanabilir birer aparat bulunuyor. Yani bedeniniz ne olursa olsun bu ayarı kendi vücudunuza göre yapabilirsiniz.

Bu arada hatırlatmakta fayda var. Eğer damatlık değil de smokin kullanıyorsanız ve kuşak takmayacaksanız, bu durum yelek giymeyi tercih etmeniz gerekiyor. Fakat eğer kuşak kullanacaksanız, bu durumda yelek giymenize gerek yok. Böyle küçük ayrıntılar smokin ve damatlık ruhuna uygun olacak ve sizin herkesçe kabul edilen standart kurallardan uzaklaşmanıza da engel olacaktır.

 

 

Papyon ve Kuşak ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  Hem papyon hem de kuşak, kombinlere kolayca eklenebilen aksesuarlardır ve asla kompleks bir yapıları yoktur. Her iki aksesuarda çıtçıtlı olabileceği gibi klipsli de olabilirler. Papyonlar boyuna göre, kuşaklar ise bele göre ayarlanabilir. Eğer papyon kuşak seti kullanıyorsanız, bu aksesuarlara ek olarak ceket cebine uyumlu bir mendil de yerleştirebilirsiniz. Bu noktada şöyle bir durumdan da bahsetmek mümkün. Her ne kadar papyon ve kuşak klasik giyim için uygun aksesuarlar olsa da, özellikle papyon, günlük kullanım için yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Örneğin bir kumaş pantolon ve gömlek üzerine giyilecek bir pantolon askısı ile aksesuar olarak da papyon kullanıldığında, ortaya son derece şık kombinler çıkabiliyor. Özellikle neşeli ya da muzip görünmek isterseniz, bu tarz bir kombin seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

 

 

Papyon ve Kuşak Fiyatları

  Seçtiğiniz papyon kuşak modellerinin kalitesine ve hangi markadan aldığınıza göre belirlenen fiyatları vardır. Fakat genellikle özel günlerde kullanılan giyim ürünleri olmaları sebebiyle, fiyatları diğer giyim aksesuarlarına göre biraz daha fazla olabilir. Bu aksesuarları damatlık papyon kuşak mendil olarak 3 parça set şeklinde alabileceğiniz gibi, hepsini ayrı ayrı da alabilirsiniz. Elbette set olarak almak fiyat açısından çok daha avantajlı olacaktır. Herhangi bir damatlık papyon kuşak seti seçerken, malzeme kalitesini önemseyin, kaliteli bir markadan alışveriş yapmayı önemseyin ve en önemlisi en uygun fiyatları bulmaya çalışın. Çünkü düğün gibi organizasyonlar oldukça yüksek maliyetler gerektiriyor ve bu yüzden en azından papyon kuşak seti konusunda tasarruf etmeye çalışmak faydalı olabilir. Elbette Türkiye piyasasında hizmet veren ve en kaliteli papyon kuşak modellerini en uygun fiyatlarla müşterilerinin beğenisine sunan bir marka mevcut…

 

 

Papyon ve Kuşak Nereden Alınır?

  İster siyah papyon kuşak seti arıyor olun, isterseniz de farklı bir renk, morven sizler için en kaliteli ve bütçe dostu damatlık ürünleri yaratmaya devam ediyor. 1987 yılından bu yana erkek modasına yön veren Morven, başta takım elbise ve klasik giyim ürünleri olmak üzere, erkek modası içerisinde kullanılabilecek olan tüm giyim ürünlerini özverili ve kaliteli bir şekilde üretiyor. İsterseniz ihtiyacınız olan parçaları Morven kalitesi ile birlikte alabilir, isterseniz Morven kombinleri arasından kendinize en yakışanı seçebilirsiniz. Bizler Morven olarak kendimizi her geçen gün geliştiriyor ve daha iyi hizmet verebilmek adına çalışıyoruz. Siz de hemen alışverişe başlamak için internet mağazamızı ziyaret edin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR