kargo
KARGO BEDAVA
200 TL ve Üzeri Alışverişlerde
2.499,99 TL KDV Dahil
4.166,65 TL KDV Dahil
2.999,99 TL KDV Dahil
4.999,98 TL KDV Dahil

KLASİK TAKIM ELBİSE

  Klasik bir takım elbise ile erkeklerin dünyasında şıklığı yakalamak çok kolay! Eğer tercihlerinizi doğru şekilde belirler, dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat eder ve klasik takım elbise tarzınızı da buna göre belirlerseniz, hem doğru takım elbise seçimini yapar, hem de bütün dikkati üstünüze çekebilirsiniz. Erkek klasik takım elbise modelleri arasında çok fazla seçenek bulunur ve bu yüzden de seçim yapmak biraz daha kolay olabilir. Takım elbise seçimi yaparken kişinin beden ölçüleri, klasik takım elbisenin hangi ortamda giyileceği ve renginin nasıl olacağı gibi konular doğru klasik takım elbise seçiminin yapılması noktasında büyük önem taşır.

 

 

Klasik Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Klasik takım elbise tercihlerinizi yaparken, ilk olarak o takım elbiseyi nerede giyeceğiniz konusunu masaya yatırmanız gerekiyor. Örneğin eğer bu takım elbiseyi iş hayatında kullanacaksanız, bu durumda klasik takım elbise siyah olmalıdır. Elbette söz konusu durum yaygın olarak gerçekleştiği için böyle olması önerilmektedir. Yoksa iş hayatında başka renk klasik takım elbise modelleri de tercih edilebilir. Aynı zamanda klasik takım elbise kombin yapıldığında farklı renklerden de oluşur ve zaman zaman bu şekilde oluşturulmuş olan kombinler düz klasik takım elbiselerden çok daha şık bir görünüme sahip olur. Aynı zamanda takım elbise seçimi yapılırken abartıdan ve gösterişten de uzak durulmalıdır. Mümkün olduğunca basit ve sade ama olabildiğince şık ve estetik bir görüntü yaratılmalıdır.

Klasik takım elbise alırken düğme sayısı büyük önem taşır. Örneğin klasik takım elbiselerde düğme sayısı 2 ila 4 arasında olmalıdır. Daha fazla bir düğme sayısı klasik takım elbisenin şıklığını bozacaktır. Aynı zamanda düğme renklerinin kesinlikle ceket rengi ile uyum içinde olması gerekiyor. Parıltılı olan ya da gösterişli gözüken düğmeler kullanmamak gerekir. Aynı zamanda ceketin en üst düğmesi iliklendiği zaman, ceket üzerinde herhangi bir gerginlik oluşmamalıdır. Tüm bu özelliklere sahip olan bir klasik takım elbise, nereye giderseniz gidin sizi günün ya da gecenin yıldızı yapacaktır. 

 

 

Takım Elbisede Ölçü ve Kumaş Kalitesi 

  Eğer özel bir takım elbise diktirmeyecekseniz ve herhangi bir markadan hazır bir klasik takım elbise alacaksanız, kol boyu, omuz genişliği ve kesim türüne önem vermeniz gerekiyor. Çünkü bir klasik takım elbiseye öne çıkaran detaylar bunlardan oluşuyor. Örneğin eğer bir klasik takım elbisenin ölçüleri bedeninize uymuyorsa, bu durumda o takım elbise üzerinizde hoş durmayacaktır. Bu yüzden alacağınız takımın vücudunuzla uyum göstermesi gerekiyor. Ayrıca görsel detaylar bir kenarı bırakılacak olursa, burada kumaş kalitesinin çok önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Örneğin alacağınız klasik takım elbiseyi kumaş kalitesi bakımından dört mevsim giyebilecek olmanız, size hem sağlığınız açısından, hem de ekonomik açıdan pek çok fayda sağlar. Bu yüzden terlemeyi artıran sentetik kumaşlardan uzak durmalı ve mümkün olduğunca vücudunuzun hava almasını sağlayan ve sağlığınız açısından olumsuz durumlar yaratmayacak kumaş türlerini tercih etmeniz gerekiyor. Sonuç olarak klasik takım elbise erkek dünyasının şıklığa önem verilen bir alanı olsa da, her erkeğin seçim yaparken sağlığını da düşünmesi gerekiyor. Eğer siz de sağlıklı ve kaliteli bir klasik takım elbise satın almak isterseniz, Morven sizin için doğru adres olacaktır. 

Klasik Takım Elbise ile Kombin Yapmak

  Eğer zayıf bir fiziğe sahip değilseniz, kombininizi yaparken dar kesim klasik takım elbise modellerinden uzak durmanız gerekiyor. Yani zayıf olmayan kişilerde klasik takım elbise kombin yapmak için uygun değildir. Burada kombinlerin en önemli tamamlayıcılarından biri şüphesiz aksesuarlardır. Yani örneğin seçtiğiniz klasik takım elbise siyah renkte ise, bu durumda bu renk ile uyumlu olacak aksesuarlar tercih etmeniz gerekiyor. Bir diğer konu da renk seçimi. Örneğin diyelim ki hiç mavi pantolonunuz yok, bu durumda mavi bir ceket kullanmanız doğru olmayacaktır. Ya da elinizde sadece siyah bir kemer bulunuyorsa, o halde seçeceğiniz klasik takım elbise siyah renkte olmalıdır. Aynı zamanda kombin yaparken göz önünde bulundurmanız gereken diğer önemli detayları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Vücut tipinize en uygun olan klasik takım elbiseyi seçmek, sizi klasik takım elbisenin içindeyken her zaman bir adım öne taşıyacaktır,
  • Hem pantolonun hem de ceketin boy ayarları dikkatle oluşturulmalı ve bu süreçte özenle çalışılmalıdır,
  • Manşetler ve yaka detayları önemsenmelidir,
  • Ayakkabı ve kemerin kombini tamamlaması ve takımın geri kalanı ile uyum içinde olması gerekmektedir,
  • Düğme kullanımı özenli seçim yapılması gereken bir konudur.

Eğer kombin yaparken tüm bu koşulları göz önünde bulundurur ve seçiminizi de buna göre yaparsanız, girdiğiniz ortamların en dikkat çekici ve en konuşulan erkeği siz olabilirsiniz.

 

 

Klasik Takım Elbise Nerede Giyilir?

  Klasik takım elbise için herhangi bir ortam ayrımı yapmak çok da mümkün değil. Yani iş hayatınızda her gün farklı bir klasik takım elbise seçebileceğiniz gibi, özel etkinliklerde ya da davetlerde, arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz bir kutlamada klasik takım elbise kombin oluştururken tercih edebileceğiniz bir kıyafet olabilir. Genellikle iş hayatı içerisinde bulunan erkekler birden fazla klasik takım elbiseye sahip olurlar ve böylelikle her gün farklı bir görünüme sahip olabilirler. Bu yüzden klasik takım elbiseler yalnızca resmi gecelerde ya da çok özel gecelerde giyilen smokin ya da frak gibi ürünlerle mukayese edildiğinde daha uygun fiyatlara sahiptir. Örneğin iş hayatınız içerisinde klasik takım elbise siyah bir model tercih edebileceğiniz gibi, bir başka gün lacivert bir klasik takım elbise tercih edebilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki, klasik takım elbise kombin olarak inanılmaz başarılı bir şıklık vadetmiyorsa, günlük kullanım için çok da uygun bir seçim değildir. 

 

 

Klasik Takım Elbise Şıklığı

  Bir yandan etrafınızda dönen iş trafiği yönetmek ve bunu yaparken de şık ve karizmatik bir görüntüye sahip olmak isterseniz, bunun için elbette klasik bir takım elbise kullanmalısınız. Klasik takım elbiseler, yoğun iş temposu içerisinde giyim kalitenizden ödün vermenize engel olur. Bir yandan işinizi yönetmeye devam ederken, bir yandan da şıklığınız ile etrafınızdaki herkesin dikkatini üzerinize çekebilirsiniz. Dolayısıyla hem şıklık hem de rahatlık arıyorsanız, kesinlikle bir klasik takım elbise tercih etmelisiniz.

 

 

Klasik Takım Elbise Fiyatları

  Alacağınız takımın kalitesine ve markasına göre klasik takım elbise fiyatları değişkenlik gösterebilir. Aslında klasik takım elbise seçiminde birinci planda tutulması gereken nokta, alacağınız kıyafetin kalitesidir ve bu yüzden fiyatlar her zaman ikinci planda tutulmalıdır. Fakat piyasa hem kaliteli, hem de uygun fiyatlı klasik takım elbise erkekmodelleri üreten markalar da mevcut. İşte bu markalardan biri de 1987 yılından bu yana bu piyasada içerisinde hizmet vermekte olan Morven. Morven çok uzun yıllardır bu piyasa içerisinde bulunuyor olması sebebiyle hem kaliteli hem de uygun fiyatlı klasik takım elbise modelleri üretebilecek bilgiye sahip. Siz de bu bilginin eseri olan ürünleri satın almak ve görüntünüze şıklık katmak isterseniz, Morven’i tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR