24 SAATTE KARGO

Erkek Spor Ceket Modelleri

Ceket erkekler için giyimde en önemli parçayı oluşturmaktadır, ceketi olmayan erkek nerede ise bulunmamaktadır. Ceketler sadece kıyafetlerin tamamlayıcısı değil aynı zamanda ana bölümünü oluşturmaktadır. Erkeğin duruşunu simgeleyen ceketler, gardıroplarda da en önemli yeri işgal etmektedir. İyi bir erkek spor ceket seçimi ile görünüm olarak çok büyük değişikliklere imza atılabilmektedir, önemli olan seçimin iyi yapılmasıdır. Ceketi ceket yapan en önemli özellik kumaş olarak karşımıza çıkmaktadır, ipekten pamukluya ve kadifeye kadar birçok kumaş kullanılmaktadır, burada önemli olan ise kumaşın kaliteli olmasıdır. Kaliteli bir kumaştan yapılan ceket daha iyi ütülenir, uzun süre dayanır ve kolaylıkla yıpranmaz. Yakanın şekli, stili ve dökümü ise ceketin ilk bakışta görünen önemli bir detayını oluşturmaktadır. Ceket seçimleri ceketin görünümüne göre değil mutlaka giyecek şahsın vücuduna uygun olarak yapılmalıdır. Buradaki uygunluğun en önemli parçası ise ceketin omuzlarının giyildiğinde ki duruş pozisyonudur. Çok fazla bol veya uzun olan ceketlerin seçimi ise giyenlerin üzerinde emanet alınmış hissini vermektedir. Beden konusunda ise, ceketin düğmeleri kapandıktan sonra içinde el rahat dolaşıyorsa bu uygun olarak kabul edilmektedir.

Erkek Spor Ceket Fiyatları

Ceket modellerinde cepler çok önemlidir, cekete sonradan eklenen küçük yama şeklindeki cepler ile kendiliğinden cepli modeller genellikle tercihleri belirlemektedir. Ceketin kumaşının kalınlığı ise genellikle giyilecek mevsime göre uygun olarak değişmektedir. Özellikle yünlü ve dirsekleri yamalı olan erkek spor ceket modelleri kış ayları için çok ideal bir seçim olmaktadır. Kadife ve fitilli kadife ceket modelleri ise daha ağır bir görünüme sahip olduğundan başka maksatlarla da (daha resmi yerler veya toplantılar gibi) giyilebilmektedir. Sivri yakalı ceket modelleri ise sektörde en çok kullanılan tarzların başında gelmektedir. Dar slim fit kesimli modellerde ise koton cinsleri tercih edilmelidir. Ceket seçimi yapılırken desenler de mutlaka göz önünde bulunmalıdır. Renklerin yanı sıra çizgili, ekoseli, zig zag ve kareli gibi birçok desen çeşitliliğine sahip modeller bulunmaktadır. Burada da önemli olan kişinin tarzı ve ne maksatla kullanmayı düşündüğüdür. Düğmeler bile kişilerin görünümünü etkilemektedir. Tek düğmeli modeller daha fit vücutlu erkekler için uygun olurken, iki veya daha fazla düğmeli modeller ise daha kilolu insanlar için ideal bir seçim oluşturmaktadır. Boy konusu da ceket modellerinin seçiminde başlarda yer almaktadır. Kısa boylu erkekler kısa ve bele oturan kesimli, uzun boylular ise daha uzun modelleri tercih etmelidir. Özellikle düşük omuzlu erkeklerin vatkalı modelleri seçmeleri daha dik omuzlu görünmelerini sağlamaktadır.

Erkek Spor Ceket Kombinleri

Erkek giyiminde giyilen kıyafete göre ceket seçilmemekte, giyilecek cekete göre kombinler oluşturulmaktadır. Bu nedenle tercih edilecek olan erkek spor ceket modelleri, değişik kombinlere imkan tanımalıdır. Bu ceketler kumaş pantolon ve gömlekle giyilebilirken, aynı zamanda kot pantolon ve tişört veya kazak üstüne de giyilebilmelidir. Kombinleri oluştururken özellikle ceketin tarzı ve kesimi ile renkleri öne çıkmaktadır. Ceketlerde aşırı uç renkler tercih edildiğinde kombin yapılabilecek kıyafette zorluk çekilmektedir. Bu maksatla kombin çeşitliliği oluşturmak için her kıyafete uygun renk ve kesimde ceketler seçilmeli, daha ceket alınmadan eldeki kıyafetler hesaplanarak kombinler zihinde oluşturulmalıdır. İyi bir ceket seçimi ile aslında spor tarz kombinler yapmak çok kolaydır, bu tarzdaki ceketlerle nerede ise her şey giyilebilmektedir. Özellikle jean adı verilen kotlarla bu kombinler en sık uygulanan çeşitlerin başında yer almaktadır. Şık ceketlerin birçok kombini daha da zenginleştirdiği, uygun olmayanların ise kombinlerde çok kötü bir şekilde sırıttığı unutulmamalıdır.